Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meglehet élni búvárkodásból...

Dominik0627 kérdése:

Meglehet élni búvárkodásból illetve légiutaskisérőből?

Figyelt kérdés

Esetleg A kettő közül valamelyikhez vannak ilyen okj vagy bármilyen kérdések? Ha igen milyen feltétellel, illettve várhatóan mekkora fizetéssel? Búvárkodásról nagyjából semmitse találtam, mint képzés, fizetés semmit.. Hátha valaki többet tud.. Egy -két helyen légiutaskísérőnek csak magasságot láttam, meg hogy ne legyen tetoválás.. az angolom közepes..

Akinek van valamelyikről tapasztalata ,kérem ossza meg:D



2019. febr. 26. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A légiutaskísérők kezdőfizetése 200 ezer forint nettó körül alakul. Ez függ attól is, hogy mennyit repülsz. Ha egyáltalán nem repültél, akkor minimálbérben számolnak el, viszont ha többet repülsz, akkor szép kis pénzt haza lehet vinni akár teljesen kezdőként is.

Évek elteltével pedig a fizetés emelkedik, és elég gyakorinak számít ha valaki 300-400 ezer körül kap havonta.


Tanfolyam külön erre nincs, viszont a WizzAir szokott toborozni, leginkább Debrecenben vagy Pesten azt hiszem. Ők betanítanak stb stb.

Azt hiszem az érettségi és az angol középfok az szükséges. A magasság mellett ugye.

2019. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt úgy nagyjából úgy hallottam is, az angolom középen megy szerintem:D Esetleg úgy milyen gyakorisággal szoktak? Tegyük fel a maximális mennyiségszer repülök akkor már kezdőként van 300 nem? Persze azért nem olyan megerőltető munka mint mondjuk egy épitkezésen lenni..
2019. febr. 27. 15:42
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Kezdőként ha többet repülsz, úgy olvastam a 250 nettó az még reális.

Hogy pontosan mennyit és hogyan milyen időközönként repülhet valaki kísérőként, azt nem tudom.


Viszont azt tudom, hogy elég fárasztó tud lenni az a munka is.

Annyiszor repültem már, hogy megszámolni sem tudom már, de én a legtöbb alkalommal mire leszálltunk és kiértem a reptérből, olyankor olyan vagyok mint egy kivert kutya. Szédelgek, kicsit a fejem is fáj..

Ha ez nem elég, a légiutaskísérő még tologatja húzkodja a büféskocsit fel-alá többször, lebonyolítja az eladást, kiszolgál, némely esetben még neki kell szakácskodnia, kínlódnia a szendvicsekkel italokkal, kávék teák stb..

Meg a végén szemetet összeszedni, az elején elmagyarázni mivan a vészesetekben meg hasonlók.

Szerintem nem éppen a nagyon könnyű munkák közé tartozik.

Ráadásul sokszokszor nem is otthon alszol, hanem külföldi reptér mellett egy szállodában, mikor hogy.

2019. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!