Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz fizikai feladatban...

Nehéz fizikai feladatban segíteni?

Figyelt kérdés

A interneten nézelődtem itt ott és találtam egy feladatot ami a következő:

Az m=64g tömegű molekuláris oxigén (μ=32g/mol) az ábrán látható körfolyamaton megy keresztül, amelyben ismert t1=127 fokC és V1=10. A 2-es állapotban a térfogat V2=2V1. Határozza meg

a., az egységnyi térfogatban lévő molekulák számát az 1-es állapotban

b., a gáz p2 nyomását a 2-es állapotban

c., a gáz hőmérsékletét a 2-es állapotban

d., a gáz sűrűségét a 3-as állapotban


ábra+szöveg: [link]


sajnos nagyon régen tanultam fizikát mélyebben és egyedül a gáztörvényekre bukkantam rá de nem nagyon tudtam az egyről a kettőre jutni viszont attól függetlenül érdekel hogy hogy lehet egy ilyen feladatot megoldani szóval

Kérhetek valakitől egy szívességet és elmagyarázza és kidolgozza nekem a megoldást? :D



2019. márc. 12. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

a)

1 mól oxigénmolekula 32 gramm, tehát 64 gramm oxigénmolekula 2 mól, azaz 12 * 10^23

A térfogat az 1. állapotban 10 liter.

Tehát akkor hány molekula jut egy literre?

b)

Először számold ki p1-et!

pV = nRT, vagyis p1 = nRT1 / V1

n = 2 mol

R = 8,31 J / (mol * K)

T1 = 400 K

V1 = 0,01 m³

Az ábráról látszik, hogy a függvény lineáris, tehát ha duplájára nő a térfogat az 1. és 2. állapot között, akkor a nyomás is duplájára nő.

c)

T2 = p2V2 / nR

d)

Az ábráról látszik, hogy V3 = V2.

A feladat elmondja, hogy V2 = 2 * V1, vagyis 0,02 m³

ϱ = m / V

2019. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hmm az első kérdés az nekem gyanús mert azt mondja 64 gramm megy keresztül de azt nem mondja ki hogy az egész rendszerben van az a 64 gramm vagy csak az első részben.

A b,c,d egyetértek így logikus :D

2019. márc. 13. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!