Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanár megalázhat egy diákot?

Egy tanár megalázhat egy diákot?

Figyelt kérdés

Felnőtt képzésről van szó a tanárnő 34 és ofőm.

Én 21 vagyok soha nem voltam tiszteletlen.

Viszont az elejétől fogva nem bírt valamiért. Diák munkán dolgozom csak aztán ez is zavarja vagy nem tudom. De az igaz hogy volt olyan alkalom hogy többször nem mentem be suliba de van olyan osztálytársam akit még nem is látunk az sosem volt probléma. Órán mindenki telefonozik puskázik nem figyel.

Én is szoktam telózni nem tagadom de csak pár percre ha éppen írtak.

Volt már több durva húzása ellenem de próbáltam tűrni.

Viszont a mostani nagyon durva volt. Az egész osztály előtt megalázó tt. Azt monda hogy nem javulok meg soha és ordított velem és azt monda hogy soha többet nem akar látni és nem járhatok az órára. És ezt egyszerűen nem tudom hova tenni. Hiszen felnőtt emberekről van szó felnőtt vagyok és nem gyerek. Hogy beszélhet így egy tanár? És főleg hogy tényleg semmit nem tettem az ég világon csak nem mentem be minden egyes órára meg épp akkor megláttam hogy telefon van a kezemben.

Pedig tényleg az egész osztály telefonozik és még az órát is zavarják. Ez egyértelműen személyes ok de nem tudom hogy mit csináljak.

Úgy hogy ha valaki tud valamit hogy ezt hol jelenthetem vagy mit tehetek ebben az ügyben akkor kérem segítsen.

Teljesen tanácstalan vagyok.

Az igazgató nem nagyon opció mivel puszipajtások.



2019. márc. 20. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Megalázni nincs joga, semmilyen körülmények közt. Azt, hogy ez megalázás vagy csak a tiszteletet próbálja kivívni maga felé, mindenki döntse el.
2019. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tilthat ki az óráról. Ha üvöltözik, akkor nyugodt hangon, tisztelettel szólj hozzá, mond neki, hogy megkéred, ne beszéljen ilyen hangon veled. Talán észbe kap.

Ne vedd fel a stílusát, akkor te veszítesz. Ha nyugodt maradsz, nem tud mit csinálni.

2019. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Próbálok nyugodt lenni csak nehéz ebben a helyzetben. Én ezt nagyon rosszul élem meg.
2019. márc. 20. 22:47
 4/8 anonim válasza:
33%
Gyerek vagy te még.
2019. márc. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha túl kemény a tanítónénid, fűrészeld el a székét (persze csak képletesen) és nyalogasd el a könnyeit. A legszebb iskolai élmény, lecke lesz az életedben. Főleg ha többen, együttműködve csináljátok.
2019. márc. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem alázhat meg, és nem tilthat ki az óráról.

Mint ahogy te sem lóghatsz, az órán pedig kötelességed figyelni, nem telefonozhatsz és nem puskázhatsz.

Ha más csinálja, AKKOR SEM!


Amúgy ez tanulási kérdés, nem "egyéb".

2019. márc. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De ez esti képzés felnőtteknek ahol vagyok.

És azért nem értem ezt a falyta viselkedést

2019. márc. 21. 09:15
 8/8 anonim ***** válasza:

"falyta"?

A jogok nem változnak az esti általános iskolában sem.

Ott is úgy van, ahogy leírtam.

Viszont így már értem, hogy mitől borult ki a tanár.

Kicsit segíteni kellene neki, mert így rá fog menni az élete.

2019. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!