Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Műszaki rajz olvasáshoz...

Műszaki rajz olvasáshoz valami jó könyvet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Jobban bele szeretnék mélyülni a témába. Örülnék ha valaki tud hasonló könyveket, az egyetemi könyveink kukába valók...szinte minden tantárgyból (ez a szégyen)
2019. márc. 22. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mondtad, milyen műszaki rajz. Mert az lehet gépészeti műszaki rajz, építészeti műszaki rajz, esetleg villamos kapcsolási rajzok.


Én elsősorban a gépiparban vagyok járatos, ahhoz tudok ajánlani, bár van rálátásom az építőiparra is. (Aki tud gépészeti rajzot olvasni, az hamar megtanulja az építész műszaki rajzok olvasását is...)


Házkötő: Műszaki 2D-s ábrázolás. Ebben sok mindent megtalálsz, ami a gépészeti rajzokhoz kell.


De véleményem szerint rajzot olvasni és érteni csak az tud majd jól, aki elég sok rajzot készített maga is.


Na meg követni kell a szabványokat, esetleg az új jelöléseket. De igazából a régieket is tudni kell, mert régi rajzok is kerülhetnek az ember kezébe, sőt vannak most is olyanok akaik pl. a régi anyagjelöléseket használják.


Érdemes beszerezned valamilyen táblázatot is, amikben benne vannak az aktuális szabványok jelölések.


Ha a gépiparra vonatkozott a kérdés, akkor tudok ajánlani ilyen táblázatokat.

2019. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Le is töltöttem ezt a könyvet. Igen gépiparról van szó, érdekelne a táblázat is!
2019. márc. 22. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!