Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A végzettségemen nem a szakom...

A végzettségemen nem a szakom pontos neve van. Ez mennyire baj?

Figyelt kérdés

Igazából nem törődtem vele, mert csak továbbatanulásra kellett a papír. De ha CV-be beírom, akkor lehet furán jönne le.


Gazdaságinformatikán voltam, és Business IT néven futott végig a képzés. Szakleírás, tanmenet, mindenhol ez volt feltüntetve.

De amikor végeztem és kézhez kaptam a papírt, annyi volt ráírva, hogy "IT".

Ez mennyire gond? Mert nyilván lennének cégek ahol hasznát venném valamelyest ennek a papírnak, de így olyan mintha hasra csapnék és azt mondanám én ezt végeztem.


Tudom, hogy az IT inkább gyűjtőnév, de akkor is.

Egyébként egy angliai OKJ vagy FOSZK-hoz hasonló volt a szak. Bár azóta alapképzésen vagyok.


Már kérdeztem tanártól is ezt, de csak azt mondta, hogy azért van mert biztos az IT-ba tartozik ez a szak is, de azért mégis más na..



2019. márc. 24. 11:28
 1/7 A kérdező kommentje:

Egyébként sima IT-n futó szak is van abban az iskolában és van egy pár tárgy ami különbözik.


Ha ezt tudja az ember, lehet nem is bajlódik a gazdinfóval ahol több ezer szavas beadandókat kell írni, meg full elmélet főleg a gazdasági tárgyaknál. IT-n meg inkább gyakorlatias az egész, és ezáltal könnyebb is.

2019. márc. 24. 11:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mi van oda írva, ha egy gazdaságinformatika képzés nem egyetemi szintű, akkor azzal nem sok mindent lehet kezdeni...
2019. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mivel van egyetemi szintű végzettségem is, csak az computer science-ből, akkor mindenképp előny ha van némi business alapom. Mármint, lehúzni a CV-t azért nem fogja ha beírom, és mindenképp előny mindenféle végzettség.

Főleg, hogy Angliában vannak akik nem a diplomára mennek és már ilyen papírral dolgoznak. Sok hírdetést láttam, ahol ez a papír volt a beugró. Ebből következtetve, igenis számít.

2019. márc. 24. 20:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemi képzésedet fogják nézni.
2019. márc. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát állíttass ki mégegyet, ami ugyanerről a végzettségedről ad papírt, tehát amit elvégeztél; csak legyen oda beleírva az, amire te jelentkeztél, amit végülis tényszerűen végeztél. Nemtom ilyet lehet-e. Amúgy ha kéred mégegy példányban, akkor gondolom, fizetős. És azt se tudom, ki adják-e, de te végülis Business IT- t végeztél, szóval neked arról kellene, hogy papírt kapjál, különben átvertek picit. Szerintem. Mert ha nem azt kaptad, amire jelentkeztél...
2019. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*pl akár képzés szempontjából, hogy bekamuzták, hogy ez egy business-es tanfolyam, közben meg csak a sima It- t oktatták; vagy pedig még akkoris tényleg, ha nem arról állítanak ki papírt. Lehet, hogy ez adminisztrációs hiba, de lehet, hogy az adott évfolyamon pl mindenkinek elrontotta , aki csinálta. Amúgy lehet, hogy abban az iskolában pl sima IT-st nem is tartanak, csak a business-est; és akkor egyértelmű lesz, csak akkor nehogy azt mondják, hogy ezt te állítottad ki. Szóval szerintem reklamáld meg mindenképpen; tegyél valamit az ügy érdekében. Meg amúgy ha pl belátják, hogy hibáztak, akkor pl lehet, hogy ingyen is kiadnak egy újat. De amúgy meg pl lehet, hogy hivatalosan nincs is business it -szak, tehát azért írtak be csak simán IT-t; de amúgy lehet, hogy tényleg átvertek. Mert arról kéne papírt, meg szaktudást szerezned, amire te magad jelentkeztél. És arról kellett volna akár pl szerződést írnotok, tehát te arra a szakra iratkoztál be; akkor miért nem arra a végzettségre készítettek fel; vagy miért nem rendesen a szaknak a rendes nevét írták rá? Egyébként lehet, hogy korábbi évfolyamoknál is, meg mindenhol mindenkinek , aki ott végzett, csak az IT van ráírva; szóval ha te meg szintén abból a képzőből jönnél, és neked business it lenne ráírva, nem értenék, és azt hinnék, valamelyiktek kamuzik. Tehát vagy te, vagy a kollégád, pedig pl ugyanazt jártátok ki. De neked mondjuk sikerülne elérni, hogy kijavítsák. Szal szerintem nekik lenne ezt kötelességük kijavítani, mert szerintem ez az ő saruk.
2019. márc. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit zavaró. Vagy lehet csak arra vannak feljogosítva, hogy "IT" név alatt futó szakokat indítsanak, de hogy szélesítsék a kört, variálják a tantárgyakat hogy az a névhez illő legyen.


Egyébként nem is erre a szakra jelentkeztem anno:D

Akkor csak "System Support" és "Software developement" néven futó szakok indultak. Én az utóbbira jelentkeztem, de végül nem indították, és helyette "kaptam" ezt, a Business & IT-t. Ami érdekesnek tűnt, mert lényegében egy ugyanolyan IT szaknak tűnt mint a másik szak ami még volt, csak ilyen 30-35%-ban le voltak cserélve a tárgyak gazdaságisra. De azok is olyan tárgyak voltak, hogy szintén IT-n alapultak, csak gazdasági részről közelítette meg. Például adatbázisok vagy hálózattelepítésnél a beadandót úgy kellett megközelíteni, hogy egy cég erre és arra megkért, és a report-ot magának a főnőknek címezzük ezzel-azzal..

Tisztán gazdasági tárgy azt hiszem csak 20% volt/év.

Mondjuk amit nagyon sajnáltam, az az hogy semmiféle programozást nem tanultunk.

2019. márc. 26. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!