Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő mire megvan a...

Mennyi idő mire megvan a jogsi b kategóriában?

Figyelt kérdés

Két hét múlva kezdeném. Úgy szeretném, hogy a kereszt azt online, minél gyorsabban megtanulni, majd írásbeli. illetve utána a forgalmi.

illetve egy olyan kérdés az elsősegélynél nekem pl szakmán vizsgaanyag volt az elsősegély. Olyankor is kell letenni elsősegélyt vagy elfogadják esetleg a bizonyítványost....


2019. márc. 29. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában 3-6 hónap alatt meg lehet csinálni, de rengeteg mindentől függ, elsősorban attól, hogy milyen gyakran tudsz vezetni. Ha olyan oktatót találsz, aki azonnal vállal, és akár heti több alkalommal is ráértek mindketten, az nyilván gyorsabb lesz, mintha várnod kéne 3 hónapot, hogy egyáltalán legyen szabad helye, majd utána is csak két hetente egy órát veszel nála.

Az elsősegélyre vonatkozó szabályokat itt találod: [link]

2019. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egészségügyi szakmával lehet felmentést kapni az eü vizsga alól. Ezek pontosan meg vannak nevezve, keress rá a jogszabályban.


Az, hogy mennyi idő megszerezni, nagyon változó. Én pár hónapja kérdeztem utána több helyen is, vannak eltérések árban és időben is. Pl az egyik helyen azt mondták, hogy sikeres kresz után 2-8 hónap, míg oktatót kapok. Erre érdemes rákérdezni, mert van, hogy hónapok telnek varakozassal. Aztán van olyan iskola is, ahol jó áron van a vezetés, de az csak heti 1*1 órára garantálja az oktatást, ha többet akarsz menni duplán fizethetsz.


Én azt javaslom, hogy hozzád közel nézz körül milyen autós iskolák vannak, és hívd fel őket, nézd meg a Google, fb értékeléseket. Illetve a mutatószámokat, ezek nyilvános adatok, sokminden kiderül belőle. Pl ahol a kresz sikeresség 20-30% elsőre, ott valószínűleg szarul oktatnak, azért buknak sokan. Az átlagos képzési óraszámra is rá lehet keresni, ebből látod, hogy ha nagyon magas a szám, akkor mennyi plusz órát vették a korábban tanulók. Nem ritka a 150%-sem,ami azt jelenti, hogy 30 helyett 45 óra kellett a sikeres vizsgához átlagban, ez a pénzt is nagyon megdobja, főleg ha magasabb áron adják a pót órákat.


Merre felé keresel?

2019. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy ha egészségügyi dolgozó vagy, akkor kaphatsz felmentèst. Én amikor csináltam, az egyik csoporttarsam orvos volt, neki nem kellett.

A KRESZ (nem keresz) nem sok idő, ez az adott iskola honlapján biztos fent van.

A vezetés szokott elhuzodni, attól függ mennyire érsz rá és milyen az oktatód. Lehet 2 hónap alatt letudod, lehet 1 szűk év alatt.

A vizsga se mindegy, hogy hanyadjara lesz meg.

6 hónap szerintem átlagban

2019. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fél évet számolhatsz csak a vezetésre.


Én az online helyett a tantermi kreszt javaslom online gyakorlással kiegészítve.


Mi anno minden tanóra végén sorban újra átvettük a tanárral a lényeges információkat, kérdéseket, hogy jobban rögzüljön, egyenként kikérdezett minket az órán elhangzottakból azonnal, aztán otthon online rendszerben gyakoroltuk a teszteket és vizsga előtt bent is gyakoroltunk csoportosan felváltva és megbeszélve a főbb problémákat - ez a kettős módszer nagyon hatékonynak bizonyult, mert lehetett kérdezni, önállóan gyakorolni és a kresz vizsgám is elsőre meglett!


(Persze, ha valaki nem tudja megoldani a tanórai részvételt, annak csak az online módszer marad. Nálunk is volt olyan, aki nem tudott minden órán részt venni, na de neki nem is lett meg elsőre. Szerintem kellenek a személyes kontaktok, magyarázatok, meg egy jó tanár.)


Az elsősegély pedig nem mindegy milyen, mert ez közúti elsősegély és nálunk nem fogadták el pl. ápolótól, mentőstől - nekik ugyanúgy le kellett vizsgázni, de nem volt vészes, mert előtte jól begyakoroltatták az EÜ-tanfolyamon a babával a lélegeztetést meg a stabil oldalfekvést stb, egymáson gyakoroltuk a különböző kötéseket is stb.


A vöröskeresztes vizsgán a baba lélegeztetésére mentek rá, azt nagyon kellett tudni a gyakorlatban, meg a különböző esetekben a teendőkre elméletben - tételt kellett húzni, amin voltak a kérdések, de a Hornyák István-féle eüs könyből szépen fel lehetett készülni ezekre.

(Orvostól lehet, elfogadják az eüs bizit nem tudom, ezt neked kell megkérdezned!)


De ami a legfontosabb:


nagyon körültekintően válassz sulit és oktatót, mert nagyon nem mindegy, hogy mennyire rúg majd a számla végösszege és az idegrendszered.


Am. nekem anno min. 1 hónapot kellett várni, mire elkezdhettem vezetni a kresz és az eü-s vizsgák után, de ezt is sürgetéssel értem el, aztán meg hetente általában csak 2-szer volt hely átlagban, vagy 1-szer vagy ha lemondta valaki az órát, akár 3-szor vagy egyszer sem, aztán meg a forgalmim sem elsőre lett meg. Nagyon sok múlik a szerencsén is.


A rendszeresség még nagyon fontos dolog!


Ha elkezded, akkor csak úgy, ha folyamatosan tudod csinálni, rendszeresen tanulni vezetni, mert akkor sokkal hamarabb sikerül és persze azon is sok múlik, hogy milyen vizsgáztatót fogsz ki.


Nekem mindennel együtt vagy 8-9 hónapot vett igénybe, mire kezembe kerülhetett a b-s jogsi, de lehet neked több szerencséd lesz.

Sok sikert! :)

2019. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A KRESZ online csak rajtad múlik, ha rá tudod szánni az időt, akkor 1-2 hét alatt simán megvan. Szerintem teljesen érthető, én nem éreztem szükségét a további magyarázásnak, elsőre sikerült is. Ami kicsit több idő volt, amíg vártam a KRESZ vizsgára, végeztem a tananyaggal, bementem az igazolással az iskolába, be is írtak rögtön, de kb. 3 hét volt a következő időpontig. Utána hívtam az oktatót, az is volt másfél-két hónap, mire el tudott vállalni (lett volna korábban is, de én hozzá akartam menni, plusz nagyváros, nagy iskola, ahol tanultam). Heti kb. kétszer tudtam menni vezetni, így 2 és fél hónap volt, 36 órával vizsgáztam. Elsőre sajnos nem sikerült (bár nem a vezetési képességeimen múlott), a kövi vizsgaidőpontot másfél hétre rá kaptam, az már meglett. Egy pótórát vettem a kettő között. Szóval ha ügyes vagy, és az oktató is úgy ér rá, akkor fél év alatt bőven le lehet tudni. Amit én javasolni tudok, hogy az oktatót nagyon bölcsen válaszd meg, kérdezz minél jobban körbe, vélemények stb., mert ez lesz a legfontosabb döntés az egész vezetés alatt. Sok ismerősöm van, akinek köcsög volt az oktatója, egy: megkeserítette az egyébként szerintem nagyon is élvezetes tanulási időszakot, kettő: azóta alig, vagy görcsösen vezetnek. Sok sikert majd! 🙂 (Az elsősegély vizsgával kapcsolatban meg már leírtak mindent.)
2019. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2 hetet foglalkoztam a kresszel 2 hét volt a vizsgaidőpont... Múlthét hétfőn 2 hibapontal sükerül... Gyakorlati kB 1 hónap múlva kezdhetem....
2019. jún. 5. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, bar gondolom azota mar sikerulhetett is a jogsi leirom gyorsan az en velemenyemet, mert nekem rendkivul elhuzodott az egesz, es majdnem kicsusztam a 2 evbol.


Kresz: tantermi ora, kb 7 alkalom konyvbol es jegyzetbol es online tesztekbol tanulas, elsore meglett.


Elsosegely: tantermi kurzus 1 alkalom jegyzetekbol tanulas, batyam elesztgetese lol :D az is elsore meglett.


Kresz utan 5 honapot julfoldon tanultam, vagyis minusz 5 honap. Oktato talalals, 1 honap, időpont meg 1 honap, minusz 2 honap. Vezettem 20 orat, 3 honap alatt!!, majd 4 honapot kulfoldon dolgoztam. Ezt kovetoen kb ujrakezdtem es levezettem 4 honap alatt 40 orat, itt is voltak azert par hetes kimaradasok. Elso vizsga januarban: buko. Utana februarban 2 orat vezettem, majd jott a covid. 4 honap megint kimaradt. Juniusban pedig 26 orat vezettem, 27.oran sikeres vizsgat tettem. Ehhez hozzajarult az oktato joindulata meg a vb is jofej volt. De oszinten, nekem kellett ennyi rutin. Ha 0rol kezdesz, 30 ora, plane Pesten nagyon keves. Es akkor nem beszeltunk az egyeni kepessegekrol, oktatorol meg ilyenekrol.

2020. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!