Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy telik egy napotok reziden...

Hogy telik egy napotok rezidens orvosként? Hányra mentek, mit csináltok? Mikor végeztek egy nap, ügyelet nélkül? Milyenek az ügyeletek?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 2. 19:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve mennyit tanultok egy nap?
2019. ápr. 2. 19:18
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Szülész-nőgyógyász rezidens (azaz már szakorvosjelölt) vagyok egy klinikán. 7-re járok, fél 4-ig tart a munkaidőm. Elég változó, hogy mik a napi feladataim, jelentősen befolyásolja az, hogy melyik osztályra vagyok beosztva.

Ha szülőszobás-gyermekágyas vagyok, akkor reggel vizit a gyerekágyon, dekurzálás, ottani tennivalók intézése (pl. konzíliumkérés, laborok kiírása). Ha a szülőszobára jön terhes, akinek nincs fogadott orvosa, akkor azok felvétele, obszerválása, szülésvezetés, sz.e. császármetszés. Ha más orvos csinál császármetszést, akkor asszisztálás. Délután zárójelentések megírása.

Nőosztályon vizit, dekurzusok, egyéb teendők (mint konzílium, labor, képalkotó vizsgálatok kérése stb.). Ha jön sürgős eset (méhen kívüli terhesség, torqualt cysta stb.) - és nincs kezelőorvosa-, felvétel, műtét szervezése, elvégzése. Elektív kisműtétek (jellemzően abrasiók). Operálton vizit, dekurzus, egyéb teendők, plusz az operált betegek átvétele.

Terhespatológián vizit, dekurzus, egyéb teendők, betegfelvétel (terhesek és terhességmegszakításra/műszeres befejezésre várók), osztályos ultrahangok elvégzése, interuptiók és műszeres befejezések elvégzése.

Az osztályos teendők mellett pedig - osztályos beosztástól függetlenül- operálás, műtétekben asszisztálás, rutin ultrahangvizsgálatok végzése, ambulancia.

2019. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Külön leülni tanulni nem szoktam. Ha találkozom valamivel, ami újdonság vagy már kicsit elfelejtettem, akkor rákeresek, olvasgatok a témában. De nagyrészt úgyis a gyakorlat során ragad az emberre az elmélet is.
2019. ápr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És a feletteseiddel milyen a viszonyod? Volt már, hogy megaláztak, vagy ismersz valakit, akit elbizonytalanított egy-egy beszólás?
2019. ápr. 2. 19:42
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Ja, és az ügyelet:

Csak szülőszobán-gyerekágyon ügyelek. Ambuláns betegek ellátása, sze. betegfelvétel, vajúdók obszerválása és császármetszések végzése, asszisztálása.

Hogy mennyit kell dolgozni és mennyit lehet aludni egy ügyeletben, az elég változó, de mivel klinikáról van szó, ritka az, hogy nagyon kipihenten megyek haza.

2019. ápr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Úgy gondolom én elég jól akklimatizálódtam, pláne ahhoz képest, hogy lány vagyok. De elég talpraesettnek tartom magam és iszonyat nagy pofám van:D A munkatársaim többségével szerintem jó a viszonyom. Mielőtt elkezdtem dolgozni, páran elkezdték a "lányként, 50 kilósan nem vagy erre alkalmas" szöveget, de igazából elég hamar elkoptak ezek, mert egész használhatónak bizonyultam.

Megalázás nem jellemző. Oké, általában nem fogják az ember kezét, de ha valami van, mindig találok olyan embert magam körül, akitől segítséget tudok kérni és kapok is. De azért volt már rá példa (nem velem szerencsére), hogy valakinek elég egyenesen meg lett mondva, hogy nem annyira alkalmas erre a dologra és szedje össze magát, vagy baj lesz, de az valamennyire jogos is volt.

2019. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Fél 8-ra járok, fél 4kor végzek. Megbeszélés után az adott osztályon vizitelek, dekurzálok, vizsgálatokat kérek ha szükséges, zárójelentéseket írok, az újonnan érkező betegeket vizsgálom és intézem a sorsukat az osztályon.

Van amelyik felettesemmel jól kijövök, mással kicsit nehezebb, van aki flegma és alázós, mentem már haza sírva és porig alázva általa, miközben azon gondolkodtam, feladom az egészet. De nem tettem, és minden nappal könnyebb egy kicsit, ahogy egyre nagyobb tapasztalatot szerzek.

2019. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Én fél 11 re járok általában 4-re haza érek egy jól menő pesti bárban vagyok a szexi rezidens. A munka köröm pincérkedés, táncolás a rúdon és a kuncsaftok leápolása.
2019. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!