Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire számít a jegy egyetem...

Mennyire számít a jegy egyetemen, diplomában?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, egy jogász, vagy egy orvos végig kettes az egyetemen, még a diplomája is az, de nem lustaságból, valamiért mégis csak átbukdácsol, mégsem nem hullik ki,hanem elvégzi. Ezek után lehet jó szakember, vagy a kettes=megfelelt? Vagy lesz diplomája, de semmire sem mehet vele?

2019. ápr. 3. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Jogászok esetében:

A jogászoknál például kifejezetten nézik a diploma minősítését, alap szinte a cum laude (3,51-4,5), a legjobb helyeken summa cum laude (4,51-) az elvárt. Ha valaki nem lustaságból de bukdácsol, akkor ott el kellene erőteljesen gondolkozni, hogy a szak valóban neki való-e, illetve ez a hivatás. Jogászoknál nagy mennyiségű joganyaggal kell tisztában lenni és nagyon pontosan, látni kell tudni az összefüggéseket, logikát, az egyetemen kívül komplex, sokszor nem egyértelmű jogi ügyeket kell tudni megoldani, nem elég csak felszínesen tudogatni valamit, mert elég nagy kárt lehet vele okozni.

Tapasztalataim szerint, az egyetem az, ami megadja az alapokat szakmailag, illetve elsajátítod a jogi gondolkodást, tudást amire nagy szükséged lesz a gyakorlatban, ha már az sem sikerül, akkor a gyakorlatban nem fogsz tudni boldogulni eredményesen, nem lesz belőled igazán jó szakember.

2019. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha túl nagy falat az egyetem, azt hogy lehet elfogadni? Hiszen bekerülni sem egyszerű, és nincs ötleted se, hogy mást csinálj, eddig okosnak hitted magad. Találni kell mást, ami érdekel?
2019. ápr. 3. 16:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Többféle oka lehet annak, hogy miért nem megy az egyetem, bár sokat készülsz (pl. nem módszeresen tanulsz stb., így először fel kell ismerni, hogy mi a probléma és arra megoldást találni. Ha bár változtatsz a módszereken és akkor sem megy, akkor az a szak valóban nem neked való és célszerű keresni valami mást, amiben lehet sikerélményed.
2019. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!