Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani hasznos...

Tudnátok mondani hasznos tippeket, hogyan legyen sikeres a forgalmi vizsgám?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon izgulok a vizsgán, és ezért elrontok valamit. Már sokat vezettem és gyakoroltam, de most is tartok tőle. Nektek mi vált be, mikre figyeljek oda?

20



2019. ápr. 4. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Az izgulással nagyon nehéz bármit is kezdeni, én is nagyon izgultam. Sajnos nekem elsőre nem sikerült, szerintem nem csak azért, mert izgultam, nyilván bénáztam is, de nem segített a stressz sem. A második már jobban ment, az én tapasztalatom az, hogy fejben dől el. Eldöntöttem, hogy én több órát már nem akarok kifizetni, és amúgy is tudok annyira vezetni, hogy ne bukjak meg. Ezt szinte mantráztam, és nagyon eltökélt voltam. Mondjuk tudtam, hogy így is, úgy is bénázni fogok, de eldöntöttem, hogy nem szabad pánikolni, a problémát megoldom, és utána elfelejtem, és csak az aktuális helyzettel foglalkozok.

Emellett, ez nincs így mindenkinél, de nagyon sikerült kiismernem az oktatómat, amég tanultam, és tudtam, hogy mi mit jelent nála, arckifejezés, testbeszéd stb (ezt nem így előre megbeszélt dolog alapján tudtam, nem segített ezzel, csak annyira megszoktam a testbeszédéz), es periférián éppen láttam ezeket, szóval ez is segítség volt néha.

A vizsga előtt aludd ki magad rendesen, és ne igyál túl sok kávét, mert attól felmegy a vérnyomásod, remeg a kezed, az meg a stressz miatt is fog (első vizsga tapasztalata :D )

Emellett nekem az oktatóm mindig mondta, hogy nem lehet elégszer nézni a visszapillatnóba. Szerinte minden vizsgázónak hibapont szokott lenni, tehát erre érdemes figyelni. Meg szerintem kanyarodásnál, amikor kiteszed az indexet, egy finom kormánymozdulás, és vissza is pattan, akkor újra ki kell tenni. Ez gyakorlásnál alapból fel szokott tűnni, de vizsgán, amikor izgulsz, és ott ül mögötted a vizsgáztató, akkor lehet hogy nem fog, de ezért kell rá figyelni pluszban.

Nekem még ha nem is nehézség, de nagyon fura volt a vizsga elején, hogy ül valaki mögöttem, hogy látom a visszapillantóban (és bár nem is azzal foglalkozik, amit én csináltam (ilyen is volt)) akkor sem szabad ennek kizökkentenie.

Még az is segített, hogy a vizsga előtt közvetlenül elmentünk vezetni még egy órát, gyakoroltunk a számomra problémás parkolásokat, és ez is nyugtatott, hogy ha egy fél órája ment, akkor most is menni fog, de erre tudom, hogy nem mindig van lehetőség.

Most hírtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem:)

(Tavaly júniusban vizsgáztam 19/L)

2019. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!


Én a mai nap sikeresen levizsgáztam miskolcon. Mivel másodjára mentem, így volt egy kis tapasztalatom a vizsga szituációval kapcsolatban.


Semmi mást nem várnak el, mint amit gyakoroltok. Nekem egy Jobbra hátra kétkocsi közé kelett betolatnom, ez sikerült és volt egy y megfordulás. Kérd meg az oktatót, hogy készüljetek fel rendesen a vizsgára, csináljátok meg a feladatokat, az is nyugodtság ha mindent tudsz. Hiába izgulsz rá, csak roszabb lesz, erre a legjobb példa az első vizsgám:

A leelenőriztem a kocsit(Rendszámtábla, gumik,jelzők,féklámpa) és megcsináltam a féktesztet de remegtem végig. Majd ahogy kimentünk a telephelyről, a következő stoppot nem láttam, ezért megsem álltam. 5 perc volt a vizsga.


Figyelj oda, ha bementek utcákba nézd meg a táblákat, ha egyirányú utca van, akkor ugyebár más szabályok vonatkoznak arra is. Ha megálltok lámpánál, dobd ki üresbe az autót az is hiba pont szokott lenni, ha egy fordulásnál vissza dobja az indexet, azt tedd ki újra. Sok sikert a vizsgádhoz!

2019. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!