Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákra hol tudnak matricát...

Diákra hol tudnak matricát adni sulin kívül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemista vagyok, a napokban nem tudok bemenni (vidéki vagyok) viszont utazás miatt ugye fontos. Hol tudnának nekem még matricázni?

Köszi ha tudsz segíteni!



2019. ápr. 10. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak az egyetemen van lehetőséged.

Esetleg írsz egy meghatalmazást valakinek aki jár az egyetem városodba és átveszi helyetted, ha van rá lehetőség.

2019. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Csak a suliba adnak, mivel oda küldik csak. Ha ellenőr van megmondod, hogy még nem kaptad meg a suliba, ennyi.
2019. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

... és az ellenőr megbüntet. Ne terjesszünk már kamut.


Kérdező, két opciód van: bemész, vagy megkeresed a matricamaffiát (de az valószínűleg még drágább lesz).

2019. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Csak ott adhatják oda, más nem tudja ezt megtenni. Addig sajnos kénytelen vagy teljes áron utazni, ha már nincsen érvényes diákod. Az ellenőr ugyanúgy megbüntet, szóval az tényleg nem enyhítő körülmény, hogy ezért és ezért nincsen. Én ilyenkor szoktam kérni jogviszonyigazolást, amit elfogadnak egy-két helyen a diák helyett, viszont ezért ugyanúgy be kell menni vagy pedig kipostázzák, de az több idő is. Azt nem tudom, hogy a diákot meg lehet-e oldani egy meghatalmazással, de érdemes lehet rákérdezni.
2019. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Érdekes, amikor nekem még nem adták nem büntettek meg..
2019. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a "még nem kaptam meg a matricát" szerintetetek melyik ellenőr kajálja meg április 10-én mikor március 31-ig volt érvényes az előző matrica? Halkan jegyzem meg, hogy a kérdezőnek hamarabb kellett volna intézkedni ezügyben.


Javaslom hogy egy nem diák jeggyel el kell menni az egyetemre a matricáért. A vonaton talán van valami 33%-os kedvezmény ha elég fiatal valaki (bár ebben nem vagyok biztos).

2019. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már megoldottam köszi a válaszokat!

Egyébként ha jogviszonyt felmutattam semmi probléma nem volt(:

De nem biztos hogy minden sofőr/ellenőr ilyen jó arc, tehát ne kísérletezzen az aki még nem matricázott!:D Volt hogy engem sem büntetett ellenőr mikor pl. nem volt diákom. Bizony van ilyen is.

Valaki írta előttem hogy előbb kellett volna- tudom, de sajnos nem tudtam volna korábban intézni.

2019. ápr. 10. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!