Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ilyen miért jár egyetemre?

Az ilyen miért jár egyetemre?

Figyelt kérdés

Az egyik csoporttársamról lenne szó. Nem szokott zavarni, hogy ki mit csinál a saját életével, de ezt tényleg nem értem.

Proginfón vagyunk, és adott a ~40 körüli csoporttársam.


Egyszerűen semmi érzéke nincs az informatikához. Legutóbb negyed órát kínlódott a gépnél, miután odamentem neki segíteni és bekapcsoltam neki a gépet.. Egy gombnyomás volt. Hihetetlen.

Ha bekapcsol a gép és szól az oktató, hogy fejezzük be az adatbázis amit már félév eleje óta csinálunk, tőlem kérdezi meg, hogy mégis milyen adatbázis, mi az és hogy milyen program, milyen feladat..

Majd arra kér keressem ki neki a pendrive-jából a szükséges fájlokat.


Amikor meg van neki nyitva mondjuk egy böngésző és szólok neki, hogy frissítse az oldalt, leblokkol és kattintgat mindenfele. Fél perc után szóltam neki, hogy nyomja le az F5-öt. Majd hosszan nyomta 10 másodpercig és várta a csodát... 🤦‍♂️


Valamelyik nap összefutottam vele a wc-ben. Mondta, hogy szeretne majd kérni tőlem egy szívességet. Viccből mondtam neki nevetve, hogy "Arra akarsz megkérni, hogy csináljam meg a weboldalad nulláról?:D"

Fapofával rávágta, hogy igen. Egyből az arcomra fagyott a mosoly. Nem is értem a kérdést.


Órán egész végig liheg mögöttem és nézi ahogy dolgozok. Amikor elkezd zavarni, megkérdezem tőle, hogy végzett-e már mindennel. Azt mondja nem, mert nem érti a feladatot és megnyitja az üres notepad++-ot...


Ugye most lesz 2 hét szünetünk. Megkért, hogy a szünetben be tudnék-e járni és segítenék neki pár dologban. Az sem zavarja, hogy 1 órára lakok az egyetemtől. Kifizetné a buszomat, mert olyan nagylelkű...


Persze rávágtam neki, hogy bocs de ez a 2 hét nekem is kell a saját feladataimra, illetve szünet után zsinórban vár 2 matek doga.

Ma inkább kerültem és próbáltam nem ránézni.

Ha nem vágta le a dolgokat ebből, akkor nagy bajok vannak a fejben.

Sőt, olyan is volt már hogy "felajánlotta", hogy vigyem haza a pendrive-ját és akkor szünet után hozzam vissza. TESSÉK!?



Az lenne a kérdésem, hogy mások jártak már így? És mit gondolnak erről? Meg egyáltalán miért jár az ilyen egyetemre?


Félreértés ne essék, tudom kezelni a helyzetet, mármint tudom hogyan koptassam le magamról, és nem engedem magam rávenni, hogy bármit is segítsek neki. Szimplán csak nem értem hogyan létezhetnek ilyen emberek.


A helyszín külföld, az egyetemistáknak itt pedig évente milliós összegű hitelek járnak, főleg ha van gyerek is.

Említette, hogy milyen hiteleket vett fel az egyetem miatt. Vagy 4-5 féle hitelt felsorolt, azokból csak az egyiket ismerem, az is olyan évi 3 millió körül van per év.

Lehet csak a hitel miatt jár? Hisz ha nem keresi meg az évi megszabott összeget, akkor úgysem kell visszafizetnie.



2019. ápr. 11. 17:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve az unokatestvére is hozzánk járt, egy hasonló korú nő. Ő is ilyen nyomulós volt, viszont ebben a szemeszterben még nem volt csak egyszer, mert más dolga van. Lehet csak megkapta ő is a hitelt, majd fel is szívódott.
2019. ápr. 11. 17:49
 2/5 A kérdező kommentje:

Már vártam a hozzád hasonlókat:D

Nem vagyok tökéletes, de ne mondd már, hogy proginfón normális ha nem tudod bekapcsolni a gépet? Vagy egy f5-öt nem tudsz lenyomni? Vagy egy béna szövegszerkesztő programot ne tudj használni?


Ha valamit nem tudok, rákeresek a neten, mert legalább ennyire is önálló vagyok. Ma is 2 órával előbb elment óráról az illető, míg én ott maradtam 1 órával tovább. Ki is a hibás?

2019. ápr. 11. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazd van, mester.
2019. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb lenne megkérdezni tőle, más nem fog tudni erre a kérdésre meggyőző választ adni.
2019. ápr. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen ember hogy kerül be proginfóra?
2019. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!