Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen előnyöm származhat...

Milyen előnyöm származhat abból, ha a programtervező informatikus MSc után a PHD-t is megcsinálom?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 13. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Mik a terveid? Dolgozni akarsz egy IT cégnél? Akkor csak annyi előnyöd származik belőle, hogy lesz egy csillivili Dr a neved előtt.


Csak akkor PHd-zz ha kutatni akarsz, vagy egyetemen tanítani. Minden máshova bővel elég az MSc.

2019. ápr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Akkor származik belőle előnyöd, ha


1) valaha az életben Németországba, Ausztriába vagy Svájcba vetődsz dolgozni, vagy német cégnél dolgozol Magyarországon

2) olyan kutatási témád van, amelyet később a gyakorlatban is tudsz használni

3) data science, machine learning, AI területen akarsz dolgozni (az itt dolgozók közel 40%-a phd-s); vagy olyan területen, ahol sok matek kell

4) később, idősebbként, nem akarod megbánni, hogy anno nem csináltad meg

5) egyetemen akarsz tanítani (amit nem lehet kizárni)


Szóval összefoglalva nagyon hasznos a phd.

2019. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én megcsináltam, plusz lehúztam négy évnyi posztdokot, és ezek nélkül nem lett volna nagyon érdekes és évi kétszázezer fontot fizető melóm Angliában, amit aztán haza is hozhattam Magyarországra. Persze ehhez mázli is kellett, nem tudom, mekkora.
2019. ápr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Plusz azt is érdemes megfontolnod, hogy az egyszerűbb IT munkákat fenyegeti az egyik legjobban az automatizáció. Esélyes, hogy a "talpas" programozók idővel el fogják veszíteni a munkájukat, ha nem értenek valamilyen kívánatos szakterülethez a lehető legmagasabb szinten. Ezt a tudást persze megszerezhetik cégen belül is, de segít, ha van róluk papírjuk, meg rászánnak pár évet az életükből, hogy elmélyedjenek benne, és erről szól a PhD. AI vagy biztonság témákkal nehéz lesz melléfogni.


PhD-t csak külföldön érdemes egyébként, és ott is csak a legjobb egyetemen. Itthon csak ha egy nagyon-nagyon-nagyon jó témavezetőd van, akivel sokat tudsz publikálni.

2019. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hatalmas előny, gondolom addig sem kellett dolgoznod! :-)
2019. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!