Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Doktori képzésre miért jelentk...

Doktori képzésre miért jelentkeznek?

Figyelt kérdés

Aki nem akar egyetemen tanítani, az miért gondol ilyesmire? Vagy például főleg azokon a területeken, ahol nem jelent annyira előnyt az egyetemen kívül, de ugyanakkor az illető nem is marad egyetemen tanítani meg nem is tanár akar lenni?


Olyan is van persze, aki végig se csinálja. Közbe is meggondolhatja magát.

De aki meg tudja, hogy úgyse egyetemen akar tanítani vagy ilyesmi, nem kötődik majd a munkához amit aztán szeretne, az minek doktorál le?


2019. ápr. 14. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

- Sok melóhelyen + lóvé.

- Jól hangzik.

- Csajozós a Dr. a név előtt.

2019. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Nekem olyan területen van doktorim, amelyen nem dolgozom (bár hobbiból tanítok vele egyetemen – ingyen). Annak idején, amikor elkezdtem, még egyetemen szerettem volna tanítani, csak utána jöttek a gyerekek, kellett a pénz, és felszívott az üzleti élet. A doktorit azonban utóbb befejeztem, mivel jól mutat a doktori cím (különösen Németországban, Ausztriában); és mert nem akartam azt mesélni a gyerekeimnek, hogy “elkezdtem a doktorit, de soha nem fejeztem be”...


Összességében leginkább azért örülök, hogy megvan a doktorim, mivel így nincs meg az a keserűség bennem, hogy elkezdtem, de nem fejeztem be; illetve mert néha, hivatalos szituációkban további nyomatékot ad a tekintélyemnek az, hogy doktor vagyok (ha a munkahelyi címem nem lenne elég). Egyébként nem használom a doktori címemet semmilyen más kontextusban, nincs jelentősége.


Ma már azért a doktori címnek olyan túl nagy tekintélye nincs, mint régen. Kb az egyetem meghosszabbításának tekinthető.

2019. ápr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Én azért mentem, mert bár nem akartam az egyetemen maradni (azért nem zártam ki a lehetőséget, de nem is ragaszkodtam hozzá), úgy gondoltam, mindenképp hasznos lesz a képzés: olyan készségeket sajátítottam el, olyan kapcsolatokat építettem, amik más területeken is hasznosak + volt időm továbbképezni magam (mellette csináltam egy második mesterképzést levelezőn, nyelvet tanultam stb.)

Azon kívül nagyon érdekelt a témám, és szívesen töltöttem el négy évet a kutatóhelyemen.

Bár a piacon nem jutottam ezzel előnyhöz (sőt!), de most is úgy gondolok vissza rá, hogy hasznos és élvezetes évek voltak, amik által fejlődtem és szélesítettem a látóköröm.

Azon kívül sosem lehet tudni, hogy alakul később az életem. Akár még egyszer talán vissza is térek a kutatói-oktatói közegbe (mindkettővel szívesen foglalkoztam), de ha nem, akkor is kiderülhet egyszer, hogy valamiért, valahol előnyt jelent majd.

2019. ápr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!