Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani 350 pont...

Tudnátok mondani 350 pont alatti szakokat egyetemre?

Figyelt kérdés
Igen tudom hogy sok a különbség sok egyetem között de majd kikeresem hogy melyik egyetemen lehet annyit elérni. 10.osztályos vagyok és nem a legjobb tanuló. A természettudományitantárgyam 3mas jeggyel zárul ami igen sok pontveszteséggel jár majd ha odajutok jövőre próbálok belehúzni a többi tantárgyból mert ez már tényleg a jövőmről fog szólni, idén nem vettem komolyan ezt az egészet és ez meg is látszik, érzem hogy nem fogok túl sok pontot elérni ezért keresek ilyen alacsony ponthatárú szakokat. Ha viszont több pontom lesz akkor csak jó mert a szívemmhez legközelebbálló szakot választhatom, de szeretném bebiztosítani magam. Előre is köszönöm a válaszokat
2019. ápr. 15. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg fizetős szak van 280 ponttal. De 11.ben még tanulsz fizikát és bioszt is, ha mindkettő ötös vagy legalább négyes lesz, válazd azokat év végén továbbvivősnek. Nem csak úgy lehet, h egy tantárgy utcso két jegye, hanem két tantárgy utcso egy jegye. És kezdjel el tanulni, hogy később legyen lehetőséged választani....
2019. ápr. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jellemzően a legjobb szakok némelyikének borzasztóan alacsony a ponthatára, például matematika, gépészmérnök, némely egyemeken a mérnökinformatikus stb. Ha tudsz németül, nézd meg a fernuniversität hagen képzéseit, nagyon színvonalas egyetem, nagyon elismert diploma (konkrétan jobb itt végezni, mint magyar egyetemen, ha Németországba készülsz), és nincs felvételi vizsga – viszont van budapesti központja a Madách téren.


Amúgy mi a szívedhez közelálló szak? Annak ismeretében könnyebb helyettesítő szakot javasolni.

2019. ápr. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A középiskolából vitt pontszámok helyett lehet az érettségi pontjait is duplázni, azaz ha csupa rossz jegyed van az iskolában, akkor is ha a két választott érettségi tárgyból kiválóan teljesítesz, simán lehet 400 közelében a pontszámod. A középiskolai eredmények tehát senkinek nem vágják el egy életre a bekerülés esélyét a vágyott szakra. Ha tehát az osztályzataidból nem látsz esélyt magas vitt pontszámra, akkor legjobb stratégia azokat nem erőltetni, s inkább a vágyott szak felvételihez szükséges érettségi tárgyai közül kettőt az utolsó két évben emelt óraszámban tanulni, azokra gőzerővel ráhajtani, lehetőleg mindkettőből emelt szinten érettségizni. Ezenkívül persze a nyelvvizsgát is még érettségi előtt meg kell csinálni, azt se felejtsd el.
2019. ápr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Ha ennyire életképtelen vagy hogy megnézd melyek ezek a szakok ne menj egyetemre!!
2019. ápr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt az egyetemet illene elvégezni is. Egy alaphangon rossz tanuló, elképzelések nélkül minek akar egyetemre menni?


Az egyetemen a szorgalmi időszak cca 10 hét, 10 alkalom alatt kell jóval többet, jóval mélyebben elsajátítani mint gimi 4 osztálya alatt, bevezetés címszó alatt. Aztán belecsapnak a lecsóba.


Nem is hallottam meg ilyet vki úgy választ szakot hogy melyik van 350 pont alatt-úgy szokták tudod melyik szakon akarsz tanulni és keresel egy egyetemet ahol alacsony a ponthatár.


Menj dolgozni, végezz OKJ-t és 25 evesen gondold meg akarsz e egyetemre menni.

2019. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Óbudai egyetem, RKK szakon jelenleg is ilyen 280-281 ponttal lehet bekerülni, ez a kar szinte mindig ilyen alacsony, de neked már kelleni fog az egy emelt érettségi + nyelvvizsga is.
2019. ápr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen az Óbudait énis néztem és egy ismerősöm is oda jár szóval rossz nem lehet, 2 emeltet tervezek es mar megvan a b2es nemet nyelvvizsgam most keszulok az angolra
2019. ápr. 17. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!