Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnázium elvégzése után...

Perkincs kérdése:

Gimnázium elvégzése után családi pótlék, illetve adókedvezményre való jogosultság mely esetekben jár továbbra is?

Figyelt kérdés
Bonyolult a helyzet. A fiam művészeti gimnáziumban tanul, klasszikus zene szakon. Idén végez, de -sajnos- matekból megbukott. Az a terv, hogy a többi tantárgyból leérettségizik, augusztusban pótvizsgázik matekból, majd októberben pótérettségizik is belőle. Utána még egy évet ebben az iskolában tanul tovább (ötödév), majd jövőre egyetemre megy. Arra lennék kíváncsi, hogy ebben az esetben a családi pótlék és az adókedvezmény folyamatosan jár továbbra is, vagy nem. A családi pótlékkal -és családi adókedvezménnyel- kapcsolatban kell nyilatkozatot módosítanom a munkahelyemen? Ha igen, akkor mikortól? Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 17. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 30 vagyok és nálam úgy volt hogy 21 éves koromig kaptam a családit. Érettségi után még maradtam 5-öd éven az iskolában. Aztán év végén elküldött a szakfelelős, utána jött az államkincstártól papír hogy iskolalátogatási papírt küldjek a folyamatos családi pótlék miatt. De ekkor már nem voltam nappalis úgyhogy visszamondtam a családit.


Nem tudom most hány éves korig lehet valaki nappalis képzésen, de úgy tudom 24 vagy 25 éves korig jár nappalisnak a családi. Lehet butaság amit írok, de nálam úgy volt hogy 21 éves korom után jelentkeztem főiskolai levelezőre és onnantól már nem kaptam.

2019. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20 éves korig jár a családi pótlék.
2019. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, 20 éves korig jár a családi pótlék, de vannak kitételek (érettségi utáni továbbtanulás, milyen intézményben, stb.), ebből a szempontból bonyolult a helyzetünk. Ezért a kérdés.
2019. ápr. 18. 07:09
 4/5 anonim válasza:
Nàlunk is ez a helyzet. Érdekelne mire jutottàl?
2019. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem jutottam semmire. A munkahelyemen fogom megérdeklődni, ott kell, hogy tudjanak segíteni.
2019. máj. 6. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!