Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostanság a régebben használt...

Valaki127 kérdése:

Mostanság a régebben használt magyar igeidők igencsak érdekelni kezdtek, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Tehát, kezdjünk is bele. Rengeteg cikket, posztot, kérdést és választ olvastam e témával kapcsolatban. Olvastam Fogarasi János írásait, ami nagyon jó támpont, de nekem még nem teljesen érthető illetve nem tudom hogy minden benne van-e. Azt szeretném kérni, hogy aki e témát alaposan körüljárta, az legyen szíves írja le az ÖSSZES létező szerkezetet. Ebbe tényleg minden beletartozik, régmúlt, félrégmúlt, aligmúlt, viszonyos múltak, viszonyos jövök, kötőmód, stb. Illetve ezekhez egy jól érthető magyarázatot szeretnék kérni! Nagyon szépen köszönöm, ha valaki rám áldoz az idejéből, ugyanis ez a téma nagyon érdekel!

#nyelv #magyar #múlt #jövő #régi #kötőmód #régmúlt #félrégmúlt #aligmúlt #viszonyos
2019. ápr. 30. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor választassék ezen témakör szakdolgozatnak!
2019. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, tudsz könyveket ajánlani?
2019. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elsősorban Fogarasi János: Akadémiai Értesítő (1858), amit ajánlok. Kissé nezézkesen érthető a laikusoknak, ezért ajánlanám előtte néhány cikk átolvasását. Ezekre érdemes rákeresni: "régi magyar igeidők, magyar összetett igeidő, vala használata". Illetve a Wikipédián hosszasan taglalják őket.
2019. jún. 17. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!