Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesten milyen lehetőségeim...

Budapesten milyen lehetőségeim vannak külföldi ként tanulni (többi lent)?

Figyelt kérdés
Én Erdélyi vagyok és 9.-es. Érdekel az informatika azon belül is a hardweres dolgok, számítógép szerelés, szétszedés, összerakás. A román nem erősségem és nem is szeretem, ezért is szeretnék Budapestre menni továbbtanulni. Hogy az érettségin a román ne húzzon le és persze hozzászokni a dolgokhoz arra jutottam hogy a 11-12 osztályt is Budapesten szeretném kijárni a román mentes érettségi végett és utána tovább menni egyetemre. Ha bentlakásba megyek ott van esetleg ilyen opció, mivel hétvégékre nincsen lehetőségem hazamenni, esetleg kisebb vakációkban. Ha valaki hasonló helyzetben van kérem segítsen! :)

2019. ápr. 30. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Budapesten sajnos egyáltalán nincsen sok kollégiummal is rendelkező gimnázium, az albérletek pedig rettentő drágák. Ennek az az oka, hogy budapesti gimnáziumokba elsősorban csak budapestiek vagy Budapest környékén lakók járnak. Én állami gimnáziumok között csak az Apáczai Gimnáziumról tudok, hogy van saját kollégiuma, illetve néhány egyházi gimnáziumnak van ilyen, mint például a református Baár-Madas Gimnáziumnak. Illetve vannak iskolától független egyházi és állami kollégiumok, mint például az Evangélikus Középiskolai Kollégium. Először persze iskolát kell találnod, ahova átvesznek, és az sem lesz könnyű ilyen távolságból az eltérő iskolai tantervek miatt, s mert valószínűleg személyes beszélgetést is kérnek majd, s szinte biztos, hogy különbözeti vizsgákat is kell tenned. Próbálj emailben érdeklődni néhány kiszemelt gimnáziumnnál. Egyben gondolj arra is, hogy a kollégiumi díj az étkezéssel és a helyi közlekedési bérlettel együtt minimum havi 50 ezer forint, de inkább több, amit a szüleidnek kell állniuk.
2019. máj. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem akarok most vitát nyitni az erdélyi és a budapesti lehetőségek közt, hogy melyik a jobb.


De ott van a Sapientia, végig tanulhatod magyarul, amit szeretnél a marosvásárhelyi karon. Hogy meg lehet-e élni belőle? Az előbb voltam sörözni egy volt egyetemi szaktárssal, aki évente 1x körbe utazza a világot, és ahol épp van, onnan dolgozik számítógépes szakemberként.


Talán érdemes lenne fontolóra venned azt is, hogy Romániában is vannak lehetőségeid magyarul.


Apropo, amikor én végeztem az egyetemmel egy kiflit nem tudtam románul venni, és mégse panaszkodok ma már.

2019. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A román nyelv miatt akarok elmenni innen, mert az érettségimet is lehúzza, és az egyetemen is ott lesz. Nem ais akarok érintkezni a román nyelvvel. 1-ős korom óta utálom a nyelvet, és elegem van belőle, hogy Romániában élünk, meg kell tanulni. Meg a tanrendszer is úgy van, hogy mi is ugyanazt tanuljuk mint a románok és ugyanaz az érettségi is. Már annak örülhet az ember ha a magyar és matek tétel magyarul van egyáltalán. Utálom a román nyelvet.
2019. máj. 3. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!