Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti nem utáltátok meg a szakoto...

Ti nem utáltátok meg a szakotokat?

Figyelt kérdés

Alapszakon vagyok most végzős, de tervezek mesterre is menni.

Úgy érzem már nem érdekel, amit tanulok.

Mondjuk nyelvszakra járok, ahol főleg irodalmat meg nyelvészetet tanultam, meg az adott ország történelmét bizonyos mértékben. A nyelvészetet amúgy sem szerettem igazán sosem, de most már a félévben az órák 90%-a nem érdekelt. Az irodalom érdekel még úgy-ahogy, tdk-dolgozatot is abból írtam, de úgy a többi abszolút nem.


Unom már ezt a monotóniát, hogy egyrészt, mindig ugyanazok a tárgyak/témák, másrészt meg hogy majdnem minden napom abból áll mostanában, hogy tanulok, eszek, alszok, igaz, hogy van párom és vele is szoktam találkozni, de azt leszámítva minden olyan unalmas nekem. Ha anyukámmal elmegyek valahova, az jó de amúgy semmi.

Pedig több jó hírt kaptam mostanában, ami okozna nekem örömet, de mégis unok mindent és melankolikus vagyok.


2019. máj. 5. 13:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Jár már más is úgy, hogy megunta a szakot, amit tanult? Meg ezt az egész tanulást?
2019. máj. 5. 13:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A végére már kicsit elegem volt belőle, nem is teljesen ugyanarra a szakra mentem mesterre. De egy kis szünet után elmúlt ez az érzés
2019. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Meg nem utáltam, de nekem is elegem lett monotóniából, úgyhogy váltottam gazdasági szakra. Én is nyelvszakról (igaz én a PhD-t még végignyomtam, de csak a presztizs miatt). Neked azt tanácsolom, hogy mesterszak helyett inkább kezdj el gazdasági BSc-t. Vagy ha németes vagy, nézd meg a Fernuni Hagen képzéseit, nagyon magas színvonalú egyetem, nagyon sokat ér a diploma és szinte ingyen van. Van budapesti központja is.
2019. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat! Én úgy tervezem, hogy fordító-tolmács mesterre megyek. Az lehet másabb lesz, mert ott legalább nyelvészet órák nincsenek. A fordítás meg egyébként érdekel, szóval remélem tetszeni fog.


A gazdasági szakok sajnos esetemben nem jönnek számításba, mert a matekkal mindig szenvedtem... németet bár tanultam, de nem megy még olyan magas szinten.

(Nem germanisztikás vagyok)


Viszont a phd-n elgondolkodtam, mert ha csinálhatnám olyan témából ami érdekel, akkor lehet az nekem való lenne.

2019. máj. 5. 13:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg nem utáltam, de kellett egy kis szünet utána. Gazdasági alapszakon végeztem, aztán kihagytam 2 évet és csak dolgoztam addig a szakmámban. Arra jó volt, hogy konkrétabb céljaim lettek és végül beiratkoztam egy 1 éves tanfolyamra amit most nyáron fejezek be és ősszel szeretnék visszamenni mesterre. Nem kapcsolódik teljesen az alapszakomhoz a tanfolyam, se a kinézett mester, de mindkettő gazdasági, nem váltottam azért területet.


Viszont mikor befejeztem az alapszakot úgy voltam vele, hogy nincs az az isten hogy tovább tanulok, azért ennyi évet lehúzni az iskolában elég sok volt, főleg a végén a gyakorlat, szakdoga, államvizsgára készülés rész fárasztott le. Utólag annyiból lett volna jó egyből mesterre menni, hogy könnyebb volt nappali tagozat+diákmeló mellett tanulni, mint így főállás mellett, viszont akkor meg valószínűleg olyanra megyek ami kapcsolódik az alapszakhoz de nem kimondottan érdekel. Nem bántam amúgy meg a szünetet, ha nagyon eleged van most már az egyetemből lehet neked is jobb lenne inkább munkába állni, kicsit kiszakadni az egyetemi létből.

2019. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem utaltam meg, de jelentősen csökkent az érdeklődésem és a lelkesedésem. Utolsó félévben vagyok, és mindent szívesebben csinálok, mint ezt tanulni.
2019. máj. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!