Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek hogy ment a magyar...

Nektek hogy ment a magyar érettségi?

Figyelt kérdés

Előbb leírtam egy monológot, de véletlen kitöröltem, mindegy, dióhéjban nekem nemm lett túlságosan jó, de annyira rossz sem, mindenhova írtam.

Második rész sztem nehéz volt, ott röhögtünk, hogy senkise érti🤣többen beadták fél oldallal-én olyan 1-1.5 oldalt irtamxd


Nektek h ment?



2019. máj. 6. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A gyakorlatit el se olvastam, tudtam, hogy érvelni fogok 😃


A feliratos mellett érveltem és novellát elemeztem, kb 500-600 szot írtam (kb 3,5 oldal lett)


De kb úgy érzem meg mindig, hogy ez egy tét nélküli valami volt 😂


Mit nem értettek a 2. Részben? 😃

2019. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

🤣🤣en sem izgultam ra, hat maga a szoveg nemvolt jo, nemtudom..de leirtam azer par dolgot pl hogy tegezi az anyjat, meg h nemszabad elmondani h az apjuk biro volt, stb stb meg utalgattam a szovegre, nehany reszt kiemeltem h mi mier volt\lehetett.. hogy irtal 3 oldalt?🤔 mondjuk volt aki annyit irt, de mondta hogy nem biztos, hogy jo

Bocsi az ekezetek miatt

2019. máj. 6. 13:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Bár én már pár éve leérettségiztem, de a magyar réettséginek mindig is az volt a lényege, hogy tudj rizsázni. Ez tipikusan a bónusz érettségi úgymond, ahová nem kell olyan sok tudás ahhoz, hogy tudj rizsázni a leírt szövegről. Igazából itt látszik, hogy mennyire rossz a magyar oktatás, hogy 1 oldalt alig bírnak a diákok öszerizsázni. Pedig a felsőoktatásba és az élethez is kell az, hogy a semmiről is tudj beszélni.
2019. máj. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem izgultam. Már írtam egy ilyen kérdéshez, de leírom ide is.

Összehasonlítót írtam, 500 szó lett, és gyakorlatit, az 250 lett.

Szövegèrtèsnèl meg volt egy 4 pontos amit nem értettem. Az összehasonlító könnyű volt, a gyakorlati meg inkább érdekes.

2019. máj. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A táblázat nektek hogy ment a szövegértésnél? Nem tudom miről szólt, a 3. és az 5. bekezdésből kellett összehasonlítani valamit. Azt találtam nehéznek első részben. Második részben 3 és negyed oldalt írtam a novelláról, kíváncsi leszek mit kapok majd rá, mert csak rizsázás az egész :D
2019. máj. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tablazatot ense ertettem🤣 mondom mivan?

Ha ki lett volna toltve az egyik oldal, akkor oke xd

Mindegy odairtam h valosagon alapulo de nem valosagos stb

2019. máj. 6. 13:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is olyanokat írtam a táblázatba, hogy nem produktív, produktív, valósàgszerű, valóságos, hasonlók.

A pipàsat èrtettètek? Én csak azt az egyet nem értettem.

2019. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első rész nemhivatalos megoldásai fent vannak edulineon, az jó támpont szerintem, bár vannak benne hibák.

Egyébként én kb mindent értettem belőle, bár a 2-3 mondatos válaszokat kicsit nehéz volt megfogalmazni.

Érvelést írtam, 4x voltam már nyelvvizsgázni(mind sikerült), ez a szinkronos-feliratos cucc pedig nyelvvizsgatéma is, szóval könnyen ment.

A novellát elemeztem, mivel ezt vettük pár hete órán is, a magyartanárunkat áldja meg a jóisten ezért. 2,5 oldal lett, nem számoltam szavakat. Kicsi betűkkel írok, remélem, nem lett túl sok.

2019. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a szövegértés alapvetõen jó volt, meg lehetett oldani. Az a 3.-5. bekezdéses cumó tényleg furi volt, ott én is néztem mit vár a 2. oszlopban.. meg volt még 1-2 ilyen feladatfajta.

A gyakorlati szövegalkotásnál megláttam az érvelést és én is reflex azt választottam. :D


A végén pedig én a 2 verset hasonlítottam össze, ami szerintem sokkal egyszerűbb, mint egy hosszú novellát végigolvasni, meg leelemezni..dehát ízlések és pofonok - kinek mi.

Nekem 3,5 oldalas lett; 700 szó körül az összehasonlító, jó sokat lehetett róluk írni. Szerencsés volt ez a József Attilás és Radnótis vers szerintem, tetszettek. Hozzáteszem, hogy Radnóti versét többször el kellett olvasnom, hogy értelmezhessem, de megoldható volt már ezután, pláne a "lightosabb" József Attila mű mellett. :)

2019. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt a táblázatot eddig bárkivel beszéltem, nem értette 😂
2019. máj. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!