Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idei Új Nemzeti Kiválóság...

Idei Új Nemzeti Kiválóság Programba van értelme így jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Legfeljebb 80 pontom lehet a maximum 250 pontból. Maximum 200 pontja az OTDK helyezetteknek lehet, max. 250 pontja meg a Pro Scientia Aranyérmeseknek.


Egy barátom szerint nem létezik olyan, hogy ne érné meg beadni a jelentkezést, ellenben én úgy érzem, jelen pillanatban maximum annyi esélyem van elnyerni, mintha feladnék egy lottószelvényt. Szóval úgy beadni, hogy elsősorban a csalódásra kell felkészüljek, nagyon rossz. :(


Amúgy végzős leszek mesterképzésen, voltam OTDK-n, nem lettem helyezett, ezen kívül csak a kari TDK-n, meg egy masik konferencián voltam, mert a BA szakdogám előtt nem volt kutatásom, sőt nem is érdekelt az egész. Tavaly nem is volt eredményem, ami alapján megpályázhattam volna. Felsőfokú nyelvvizsgám nincs, szóval a maximum 80 pontom amiatt van, mert nincs mire plusz pontot kapjak.


Az optimista barátomnak egyébként rosszabb a tanulmányi átlaga az enyémnél, de ő már tavaly is elnyerte az ÚNKP-t. Viszont akkor még nem számított az OTDK helyezés ekkora plusz pontnak, szóval esély az több volt nyerni. Úgyhogy a tavalyi helyzetre nem érdemes alapoznia szerintem.



2019. máj. 7. 14:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Sajnos passziválnom kell, ha nem nyerem el, mert semmi félretett pénzem nincs, anélkül meg nem tudok hova menni azután, hogy vége az egyetemnek, és el kell hagyjam a kolit. Egyetem mellett meg nem tudok annyit dolgozni, hogy félre is tudjak tenni. Arra meg nem lennék képes, hogy friss diplomásként visszaköltözzek a szüleimhez addig, amíg félreteszek elég pénzt, mert ott még normális munkát se tudnék vállalni.
2019. máj. 7. 14:45
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia beadtad végül?
2021. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2019-ben beadtam, nem nyertem. 2020-ban nem adtam be, de akkor sok ismerősöm nyert.


Idén megint OTDK van, szóval ha beadom szerintem megint nem lesz esélyem, de mindenképpen beadom azért.

2021. ápr. 20. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!