Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika emelt szintű...

Informatika emelt szintű érettségi? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Jövőre ugye egy emelt szintű érettségi kötelező a felsőoktatásba jelentkezéshez. Nekem van egy középszintű informatika érettségim, meg azóta egy gazdasági informatikus okj-m. Ezért gondoltam arra, hogy infóból emelteznék, mert munkám során a Word és Excel napi használatos, az adatbáziskezelést gazdinfón nemrég tanultam, programozás viszont kicsit mumus.


Anno hobbiból Eclipse-n elkezdtem JAVA programozást. Annyit értem el, hogy kiiratni dolgokat ki tudok, meg egy eléggé gagyi képlettel ki tudom számolni bruttó bérböl a nettót.


Az októberi érettségi időszakig meg tudnék tanulni annyi alap dolgot, hogy emelten a 45 pontos programozás feladatból olyan 20-25-t vagy netán 30-at összeszedjek?


Milyen programnyelvet és milyen programot (környezetet) ajánlotok hozzá?


Amúgy nem informatika téren tanulnék tovább felsőoktatásban, csak ezt is elfogadják az adott szakon.



2019. máj. 9. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is jöjjél tisztába az IDE fogalmával. Az Eclipse egy IDE, azaz Integrated Developing Environment, egy fejlesztőeszköz. Nem abban írod a Java kódot, mármint hogy nem attól függ, mit írsz a kódba, hogy Eclipse-t használsz vagy sem. Különben erősen ellenjavallom, az Eclipse egy xar, inkább a VSCode (Visual Studio Code), bár ez lehet, hogy mindjárt keresztes háborút robbant ki itt az Eclipse-rajongók részéről.


Ha programozni akarsz tanulni, menj fel az udemy.com-ra, válassz ki egy tetszőleges tanfolyamot, és pár ezer forintért (10-20 dollárért) megkapod azt a tananyagot, amiért Magyarországon minimum fél misit ki kellene perkálnod valami lehúzós "iskolának". Első programozási nyelvnek nem annyira a Javát ajánlanám, bár ezzel is lesz, aki nem ért egyet, hanem a Pythont. Legcélszerűbb, ha rendelsz otthonra egy Raspberry Pi-t, az is csak pár tízezer forint, és akkor van egy dedikált fejlesztő-tanuló számítógéped, amit nem tudsz nagyon elrontani, vagy ha igen, hát újrahúzod a MicroSD kártyáját, és kezded újra.

2019. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Asszem félreértés van.

Nem akarok megtanulni komolyabban programozni, mert nem is ilyen téren jelentkezek egyetemre, csak egyszerűen kell egy emelt szintű érettségi, és mivel amióta érettségiztem (2014), minden mást szinte elfelejtettem, az infó része viszont megmaradt (word, excel, access), így infóból akarom az emeltet. Angolból megtvan a középfokú nyelvvizsgám, az lett volna a másik opcióm emeltre is, de aztán jött az ötlet, hogy ha már a szövegszerkesztés, táblázatkezelés, access és html rész alig nehezebb, sőt szinte semmivel, mint középszinten, így emelten is könnyebben venném az infót véleményem szerint.

A programozás feladatrész csak, ahol nem sok tudásom van, csak annyi, amit sql-be csináltam, és néhány tutorial videó után a JAVA nagyon alap dolgai. Ebből sem maximumra hajtok, csak egy 20-25 pontot legalább össze tudjak szedni a 45-ből. Erre irányult a kérdés, hogy össze lehet-e szedni ennyi pontot, megtanulható-e 3-4 hónap alatt annyi, amennyi érettségire kell?


Egyébként fogok olvasgatni még a témában, és youtube megoldásokat nézegni érettségi feladatsorokról, mert az a biztos. Megmondom őszintén a programozással kapcsolatos fogalmakkal nem vagyok teljesen tisztában, így azoknak is utána olvasok.

2019. máj. 9. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Idén érettségiztem belőle 4 hónappal ezelőtt nem tudtam programozni kB..... 27 pontot kaptam rá a 45bol, phyton nyelven tanulj pár hónap alatt megtanulhato.
2019. jún. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, néhány tipp. Mindent írásos ki printelj ki arra is adnak pontot, meg akkor is ha csak ennyit teszel, egyik ismerősöm ennyit tett viszont minden mást kimaxolt.... 62%ot kapott, hajrá szerintem menni fog
2019. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Programozni? Simán!

Logikusan, algoritmikusan gondolkozni? Nem annyira.


Csináld meg 2014-ig az összes programozós feladatot (Október és Május). Az októberiek rendszerint könnyebbek.

Itt tök jól össze vannak szedve: [link]


C# és Visual Studio 2016 a nyerő szerintem. Kb. mintha Java kódot írnál, annyira hasonlít a két nyelv.


Ha kellően elszánt vagy, akkor jövő hónapra már mindent tudsz.

2019. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2019. jún. 5. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!