Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy zeneiskolai dobokta...

Milyen egy zeneiskolai doboktatás?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megyek zeneiskolába dobolni, és érdekelne, hogy mondjuk első órán mit fogunk csinálni, hogyan zajlanak az ilyen órák stb. Tudom, minden iskola más, az érdekelne nektek milyen, vagy általában milyen szokott lenni.
2019. máj. 9. 17:41
 1/3 anonim válasza:

Ha jól emlékszem hangjegyekkel és ütemmutatóval kezdtem. Meg kell azt is tanulni, hogy hogy fogd a dobverőt és hogyan üsd a dobokat. El kell tudni számolni négyig egyenletesen (4/4 szinte az összes kezdőkotta/gyakorlat). Megismered melyik dobnak mi a neve. Az első pár óra erről szólt nálam.

Jó tanács ha komolyan akarsz dobolni: hallgass rockot/metált/jazzt/bluest. A gépzenékben nincsen dob

2019. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Metált szoktam legtöbbet hallgatni, ezért is akarok dobolni :)
2019. máj. 12. 01:22
 3/3 anonim válasza:
Huhh, nyugtató hallani. Mikor tanárhoz jártam hozták a kölykök a gépzenéjüket hogy azt szeretnék eldobolni, szegényeket el kellett szomorítani hogy ha el szeretnének dobolni egy zenét ahhoz dob is kell bele XD. Ha metált hallgatsz akkor még lehet belőled dobos. Kitartás, a rock alapokat 3 év után már simán meg tudod tanulni :D
2019. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!