Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges így éretségizni?

Lehetséges így éretségizni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tisztában az oktatások meg hasonló dolgok menetével. Valaki aki jártas, főleg érettségi témában, az válaszolna gyors erre a pár kérdésre? Csak 8 általánosom illetve 2db 9.-es bizonyítványaim vannak. Elmúltam 18. Így milyen lehetőségem van érettségizni, illetve egyáltalán szükséges-e, ha nem szeretnék egyetemre menni?

2019. máj. 11. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érettségizni, két t. Lehetséges, ha beirítkozol egy középiskolába, és elvégzed a 10-12. osztályt. Anélkül nem.
2019. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az érettséginek előfeltétele a befejezett középiskolai tanulmányok. Van olyan esti iskola asszem, ahol 2 év alatt is meg tudod csinálni az érettségit. De ha meg nem akarsz továbbtanulni, akkor meg nem szükséges. De egyébként ha úgy érzed, később szükséged lenne rá, pl valahol elvárás munkahelynél a befejezett középiskolai tanulmányok, meg érettségi; szóval ha most még bennevannak ezek a dolgok az agyadban még frissen, akkor most kéne megcsinálni az érettségit, hogy minél kevesebbet kelljen átnézni, áttanulmányoznod előtte. De ha nem tanulsz tovább, akkor ahhoz pl szükségesnek nem szükséges; de mi van, ha pl később jutna eszedbe, hogy te mégis elvégeznél egy okj-t akár, és ahhoz a képzéshez pl kérnek érettségit, szóval akkor később nehogy megbánd, hogy amikor frissen benne volt az agyadban, akkor nem csináltad meg az érettségit. Szóval szerintem csináld meg estin, vagy ilyen levelezőn ami hétvégi, hoygha indul valahol.
2019. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Esti gimnázium megfelelő lehetne. Ha nem akarsz továbbtanulni meg pláne.

2 éves, de tudtommal meglévő osztályt beszámítanak. Heti két alkalomról van szó, általában délutánonként. Így mellette dolgozhatsz is legalább.

Ha korban is ott vagy, még családi pótlék is igényelhető, és ugyanolyan diákigazolványt is kapsz. Legalábbis felénk ezzel reklámozzák magukat az esti gimik.

2019. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon jó hír, vissza hoztad az életkedvem :D Valószínű akkor ezt fogom majd elvégezni, munka mellett.
2019. máj. 11. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra viszont figyelj majd, hogy nagyon nagy önfegyelem kell majd ahhoz, hogy ennyi év kihagyás után leülj tanulni, eljuss az érettségiig és le is tedd azt. A mi giminkben volt esti tagozat, de szörnyű statisztikákkal, rendszeres volt, hogy 30 emberből 25 megbukott és társai, sajnos nagyon lent van a színvonal, magadtól kell kitörni:(
2019. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nálam fegyelmezettebb ember nem létezik, én csak hülye voltam és nem érdekelt semmi akkor.
2019. máj. 12. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!