Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erdélyben (Románia) hány,...

Erdélyben (Románia) hány, illetve milyen tantárgyakból kötelező érettségizni?

Figyelt kérdés

Szakiskolába jártam,most pedig estibe.Nem akartam érettségizni,de mostmár akarok.Ezért is érdekel ez.Na szóval.

Magyarországon 5 kell : magyar,matek,angol,töri és még egy választott.

Romániában magyar osztály szerint kell: Magyar,matek,román... és itt is kell még 2?Pl töri és még egy,ami választott?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



#érettségi #Erdély #tantárgyak.
2019. máj. 14. 23:49
 1/5 anonim válasza:
Eleg reg erettsegiztem mar, nem biztos, hogy ma is igy van es valoszinuleg fugg az osztalyod szakiranyatol, de amikor en csinaltam igy volt: 4 tantargy romanoknak, 5 magyarokna irasbeli, 2 tantargy romanoknak szobeli, 3 tantargy magyaroknak szobeli. Szobeli magyar, roman es angol vagy mas idegen nyelv volt. Irasbeli magyar, roman es matematika standard majd tudomanyokbol (fizika, biologia, informatika, kemia) 1 valasztott es tovabba a toltelektantargyakbol (foldrajz, tortenelem, torna, vallas, stb) 1 valasztott.
2019. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót! :D

Akkor 5 kell.Ha én meg akarnám csinálni.Persze alapos felkészülés után,akkor román,magyar,matek, mondjuk,hogy angol vagy német és történelem.

2019. máj. 30. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyaroknak négyből kell írásbeli :román, magyar, matek vagy töri az osztály profiljától függően, és egy választható (földrajz, pszichológia, logika, biológia, kémia stb. )

Szóbeli :magyar, román

Angolból van minden (hallgatás stb)

illetve egy info teszt


Románok esetében ugyanez, annyi kivétellel, hogy nincs magyarból szóbeli és írásbeli sem


3 éve érettségiztem

2019. júl. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Angol helyett persze lehet bármilyen tanult nyelv pl. német
2019. júl. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért nem nézed inkabb meg?


[link]


Meg ha van pl angol nyelvvizsgád, akkor abból nem kell érettségizni.

2019. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!