Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri tételek valakinek?

Emelt töri tételek valakinek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy konkrét tételek nincsenek megadva, de esetleg tavalyi, azelőtti tételek, ha valakinek megvannak, azt nagyon megköszönném. Nem járok már suliba, nincs tanárom, így elég nehéz készülni.

2019. máj. 17. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen témájú könyvek, pl a Studium Generale vagy Farkas Judit könyve. Utóbbiban mintatételek is vannak.
2019. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ezekről tudok, de jelenleg nincs pénzem egyikre sem. Már kimerült az emelttöris pénztárcám, egy másik könyvet vettem belőle (mintatételek), de ezzel semmire nem megyek kb.
2019. máj. 17. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Ugye te itt most nem arra gondoltál, hogy valaki, aki anno FIZETETT magántanárnak, hogy kidolgozza neki a szóbeli tételeket, vagy valamilyen érettségire felkészítő tanfolyamon - szintén PÉNZÉRT - megkapta őket kidolgozva, az elküldi neked a két szép szemedért ingyen? Azért gondolkodásilag maradj már a földön, az embereket meg ne nézd hülyének.


Egyébként a legjobb szóbelire felkészítő könyv, az a Farkas Judit-féle. Ha erre sincs pénzed, akkor hogy akarod kifizetni az emelt érettségi díját, ami idén májusban 37 ezer forint volt?

2019. máj. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Először is: muszáj ilyen kioktatónak és lekezelőnek lenni? Gondolom.

Másodszor: anno úgy volt, magyarból emeltezem, érdeklődtem egy másik közösségben (tehát nem gyk-n) az ügyben, hogy mennyire nehéz stb. Egy lány kérés nélkül megkérdezte, szükségem van-e a tételekre, mert neki megvannak. Ezt hívják kedvességnek és jóindulatnak. Mert az, hogy tételeket akart adni nekem, nem rövidítette meg őt, hiába fizetett érte.

Harmadszor: kérlek szépen, ne nyúlkálj a pénztárcámba! Nem ismersz, gőzöd sincs az anyagi helyzetemről, és semmi közöd hozzá, hogy miből fizettem az érettségit.


És negyedszer: nem muszáj ám minden kérdéshez hozzászólni, főleg ha nem is a kérdésre válaszolsz, csak kötözködsz. Értem én, hogy te itt most erkölcscsőszt játszol, és még az is meglehet, hogy igazad van, de kit érdekel? Feltettem egy kérdést, ha nincs rá kedves vagy érdemi válaszod, akkor hagyd. Tényleg muszáj osztani az észt? Jobban érzed magad tőle? Vagy csak szereted, ha random ledorongolhatsz másokat az interneten?


U.i.: Nem kell ám nagybetűvel kiemelni szavakat, egyrészt, mert nem látom értelmét a virtuális ordibálásnak, másrészt, mert ha kicsivel írod, akkor is el tudom olvasni.


Legyen szép napod!

2019. máj. 25. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!