Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki mérnöknek...

Miért akar mindenki mérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Szerintem a mérnök hallgatók jelentős része társadalmi/családi nyomás hatására választja a pályát, azért mondják nehéznek a szakukat mert nem érdekli őket igazán, ezért hamar ki is bukik a nagy részük.

2019. máj. 25. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem akar mindenki mérnöknek tanulni, tehát nem is értem a kérdést.
2019. máj. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

A kulcsszó: szerinted


A mérnöki tanulmányok közismerten jóval nehezebbek mint a legtöbb más felsőoktatási képzés, ez nem szerintem/szerinted hanem tényleg.


Abban igazad van, hogy ha valakit nem érdekel akkor mérnök szakról sokkal nagyobb eséllyel bukik ki, mint mondjuk a klasszika-filológia szakról.

2019. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Alacsony a ponthatár, azt gondolják, hogy ha bekerülni könnyű, akkor már bent maradni is.
2019. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem azért tartják sokan nehéznek mert nem oda valók/nem érdekli őket igazán.
2019. máj. 25. 12:07
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha tényleg nekik való lenne nem csúszkálna az emberek háromnegyede éveket vagy bukna ki pár év után.
2019. máj. 25. 12:12
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Azért akarnak mérnöknek tanulni, mert jól lehet keresni utána ezzel a végzettséggel és hiány van belőlük. Nekem is sok ismerősöm ment azért ilyen szakra mert jó kereseti lehetőséget látott benne, ill. szülők mondták, hogy erre menjen. Na ők pl. állandóan csúsztak meg bukdácsoltak, szóval ebben van igazság amit írsz.
2019. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is van benne valami. Én pl. pont ugyanígy csak azért mentem mérnöki szakra, mert a csapból is az folyt (és folyik még mindig), hogy az a legjobb, a legértelmesebb szak, sokat lehet vele keresni, elismert diploma stb., stb. Jó tanuló voltam, volt nyelvvizsgám, emeltem, mindenből ötösre érettségiztem, szóval elég sok helyre mehettem volna, de fogalmam sem volt, hogy mit szeretnék. Az előbb említett híresztelések pedig voltak annyira meggyőzőek, hogy úgy voltam vele, hogy jó, akkor próbáljuk ki. A környezetem (értsd. tanárok, család, barát) ezt szintén megerősítette és támogattak, hogy igen, ez egy jó döntés. Aztán fel is vettek és már akkor el kezdtem azon gondolkozni, hogy oké, ez most jó, ennek örülni kell, de amúgy engem ez nem tudom, hogy tényleg érdekel-e.... Mikor pedig elkezdtem, akkor rájöttem, hogy nem, engem ez egyáltalán nem érdekel. Sokat gondolkoztam és őszintén szólva nyűglődtem rajta, hogy mi legyen, otthagyjam vagy sem, talán el tudom végezni, de nem tetszik, akkor minek, ez mennyi félév, mit csinálok vele stb., stb. Végül arra jutottam, hogy otthagyom és elkezdtem egy másik szakot, ami viszont jó választásnak bizonyult. Azt kell, hogy mondjam, hogy nem voltam egyedül ezzel a sztorival... Voltak még jó páran, akik szintén mindenféle komoly érdeklődés, ambíció nélkül jöttek arra a szakra és hasonlóképpen érezték, mint én. A másik szakomon is vannak ilyenek, szerintem amúgy kb. mindenhol. Alapvetően pedig tényleg azt tapasztalom, hogy aki úgy érzi, hogy rossz helyen van, nem megy, nem tetszik, nem érdekel stb., az hajlamos túlbecsülni vagy felnagyítani a problémákat és ebből is születnek ezek a "lehetetlen elvégezni, senkinek nem sikerül, úgyis mindenkit megbuktatnak, igazságtalanok a tanárok, pofára osztályoznak" stb. sztorik. Ez nem azt jelenti, hogy egy szak alapból mondjuk nem nehéz vagy nem igényel sok gyakorlást, tanulást, de azért szerintem lehet érezni, ha valaki picit még megpróbálja túltolni.
2019. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sokat lehet vele keresni... csak pont hogy nem annak, aki a pénz miatt választja ezt a pályát. Sosem lesz sikeres ha nincs szenvedélye a szakma iránt. Ha a pénz a fő szempont, egyszerűbb szakmákkal is simán meg lehet keresni többszörösét egy mérnök alkalmazottnak, ha ügyes az ez ember és vállalkozik.
2019. máj. 25. 13:28
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Baromira nem akar mindenki mérnöknek tanulni. Ha megnézed a felvételi statisztikákat, a 10 legnépszerűbb szak között egyedül a gépészmérnök volt fellelhető az elmúlt években a műszaki képzések közül (illetve a mérnökinformatikus, de az inkább infós képzés, semmint műszaki). Alig 2500-3000 jelentkező/év, ha az első helyes jelentkezőket nézzük, és alig kétszer ennyi, ha az összes jelentkezőt. A többi műszaki képzésen ezeknek a számoknak a töredékét, legfeljebb a felét láthatod. Ha megnézed, hogy nagyságrendileg 70-80 ezren jelentkeznek alap/osztatlan mesterképzésre, akkor azért barokkos túlzás azt mondani, hogy mindenki mérnök akar lenni. Ennyit arról, hogy miért nem helytálló a kérdésed ebben a formában.

Egyébként alapvetően egyetértek a gondolatoddal, hogy a pályaválasztás során nagyon sokan családi/társadalmi nyomásra döntenek, de ez nem csak a mérnököknél van így. Én közgázra és jogra jártam, mindkét helyen voltak olyanok, akik azért jelentkeztek oda, mert a szüleik azt mondták, ez jó lesz, ebből meg fognak élni, de semmi ambíciójuk nem volt. De ismerősök ugyanerről számoltak be egészségügyi, informatikai képzések esetén is, vagy ha nem csak a felsőoktatást nézzük, akkor különféle OKJ-s képzéseknél is. Nem újkeletű probléma. A csapból is az folyik, hogy valósítsd meg önmagad, csináld azt, ami neked tetszik, de egy 18 éves fiatal honnan tudná, hogy mi tetszik neki? A szakmák nagy részébe se lát bele, abba pedig pláne nem, hogy ahhoz, hogy adott szakmát végezz, milyen utat kell végigjárnod.

2019. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Savanyú a szőlő esete.
2019. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!