Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen magasak az állami...

Miért ilyen magasak az állami ponthatárok a gazdasági képzéseknél?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy kérdés, amiben a kérdező azt állította, hogy a gazdasági képzések feleslegesek. Én erre utananeztem a fizeteseknek a felvin és azt láttam, hogy a gazdasági kepzesekkel több kevésbé keresett mérnöki kepzesnel is többet lehet keresni (környezet, bio, építész stb). Viszont ezeken a mérnöki szakokon alacsony a ponthatar, annak ellenére, hogy nem keresettek. Ha a gazdasági szakok keresettek, akkor miért magas a ponthatar?
2019. máj. 26. 04:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az állam szerint jelenleg a mérnökökre van szüksege a munkerőpiacnak és nem a gazdasági diplomásokra. Mivel közvetve az állam finanszírozza a felsőoktatás egy részét így a ponthatárokkal (is) befolyásolja a hallgatók létszámát. Na szerintem ezért is magas a ponthatár. Biztos van még vagy 10 ok de szerintem ez a legnyomósabb érv.
2019. máj. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Megmondta anno Matolcsy: nem fognak az állam pénzén adócsalókat képezni. Biztos tükörbe nézett előtte...
2019. máj. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
A mérnöki szakok nagyon nehezek, és nagyon sokak számára még unalmasak is. A gazdasági szakok könnyebbek, és sokan érdekesnek találják őket; ráadásul az emberek úgy vélik, hogy jól lehet velük boldogulni. Így azután sok jótanuló jelentkezik a gazdasági szakokra, és ez felviszi a ponthatárt.
2019. máj. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
... az meg, hogy az említett topicban a kérdező mit hőbörgött, teljesen érdektelen. Mindig van egy-két mérnöktanhallgató, aki még addig sem jut el, hogy más foglalkozásokra is szükség van a gazdaságban, nem lehet mindenki mérnök meg orvos. (Az orvost azért becsüli, mert oda ő is jár; a színészt meg azért nem, mert színházba nem jár – ahogyan nem jár könyvtárba se, könyvet nem olvas, a Netflixen adott sorozatokról azt hiszi, az csak úgy “keletkezett”; pszichológusnál még nem járt [pedig erősen kellene], szociális munkásra még nem volt szüksége; szállodában se járt még soha, idegenvezetést nem hallgatott stb. stb.)
2019. máj. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

> Ha a gazdasági szakok keresettek, akkor miért magas a ponthatar?


Pontosan ezért.


Ha van 500 hely és 3000 ember jelentkezik rá, akkor nehezebb lesz bekerülni mintha csak 500-an jelentkeztek volna mert nagyobb a verseny, magasabb lesz a ponthatár.


A mérnöki szakokra kevesebben jelentkeznek, kevesebb a verseny, könnyebb bejutni.


Nem értem hogy lehet ilyen hülyeségeket kérdezni és ezt kb minden héten megkérdezik itt.

2019. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyilván ezt értem. De akkor hogy lehet valami keresett, ha elvileg tuljelentkezés van rá? Vagy tovabbviszem a kérdést az első kommentelo szerint. Ha keresett, és jól ellehet vele helyezkedni, és többre van szükség, akkor az állam miert nem támogat több férőhelyet?
2019. máj. 26. 09:57
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

az állam miert nem támogat több férőhelyet?


[link]


Ez az indokuk (bocs, fent tévedtem, van a gyurin kívülmás bolond is a bandában, úgy látszik)

2019. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

> Nyilván ezt értem. De akkor hogy lehet valami keresett, ha elvileg tuljelentkezés van rá?


Az egyetemi szakra van túljelentkezés, ez nem azt jelenti, hogy a gazdasági diplomákra nincs elég kereslet a munkaerőpiacon.


Gratulálok, sikerült még ostobább kérdést feltenned.

2019. máj. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%

A gazdasági végzettség önmagában nem sok. Attól, hogy ezen a pályán kiképeznek egy csomó műszaki analfabétát, még nem lesz keresett.

Tessék párosítani a gazdasági végzettséget egy műszaki szakkal, mert az az igazi...

2019. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves nyolcas.


Az állam befolyásolja az egyetemi férőhelyek számát. Ha a piacon keresett a gazdasági diploma, akkor az állam egyszerűen miért nem növeli az egyetemi férőhelyek számát? Nem hiszem, hogy nem lenne rá elég kapacitás.


Értem én, hogy azért magas a ponthatar, mert sok a jelentkező. Értem én, hogy a férőhelyek száma limitált, nem pedig nincs elég kereslet rá. De ha ezen az állam tudna változtatni, akkor miért nem teszi? Talán azért,mert sokaknak meg fizetősen is megéri, akkor meg minek fizessen az állam?


Kicsi gondoljuk végig a kérdést, nyilván ezeket az egy mondatos válaszokat már sokszor olvastam, mert mindenki lerendezi azzal, hogy mer'sok a jelentkező, de attól még jól lehet vele keresni. A kérdés az, hogy ha keresett és ennyire népszerű egyszerre, akkor az állam miert tartja magasan a ponthatárokat, ha ezen könnyen tudna változtatni?


Mert azt értem hogy pl az orvosi keresett és népszerű is egyszerre, mégis magasak a ponthatárok, de az egyrészt azért keresett, mert sokuk lelép külföldre (gazdasági szakokon ez kevésbé jellemző)

2019. máj. 26. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!