Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi asszisztensként jól...

Jogi asszisztensként jól lehet keresni?

Figyelt kérdés
Sziasztok ,elsősorban az érdekelne ,hogy átlagban milyen kereseti lehetőség van ebben a szakmában 2 nyelvvizsgával, illetve hogy van-e itt köztünk olyan személy aki ezt a képesítést az egyetemre való bejutása miatt végzi el, ha igen hogyan sikerült az érettségid? :) Előre is köszönöm a válaszokat :)

2019. máj. 31. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem van jogász hallgato ismerősöm es megkerdeztem tole,hogy mi ez a szak. Ő azt mondta,hogy kb el lehet vele menni papirozni,meg előkészíteni a munkat az ugyvedeknek. Nem hinnem,hogy érdemes lenne oda jelentkezned...a rendes jogász hallgatoknak se sikerul sokszor elhelyezkedni normális fizetessel.
2019. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Vagy te most nem arra a 6 féléves egyetemj kepzesre gondolsz?
2019. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
4 fél éves 3 elmélet 1 gyakorlati :) 6 fél évesről még nem hallottam az milyen? :)
2019. máj. 31. 13:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg csak négy féléves , rosszul tudtam. Lényeg,hogy nem sokat ér...Hany pontod lett erettsegin? Ket nyelvvizsgaval talalsz ennel sokkal jobb szakokat is.
2019. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Nekem ügyész ismerősöm mondta, hogy már jogászokból is akkora túlképzés van, hogy lassan az asszisztensi munkákat is a kezdő jogi diplomával rendelkezők csinálják. Szóval szerintem ne számíts sok mindenre.
2019. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az 5-ös teljesen jól mondja!

Válassz valami mást, már kezdő ügyvédjelölteket vesznek fel az ilyen munkákra is, nem igazán tudnál vele elhelyezkedni...

2019. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Rokonom rendes jogi diplomaval egy jol meno ugyvedirodanal kb 180t kap. Gondolhatod ezzel mennyit fogsz....
2019. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve hogy jogi egyetem után egy jobb irodába milliókat kell kifizetni gyakornoki munkára, és pontosan asszisztensi szinten dolgoznak. túlképzés van, biztos találsz jobb megoldást.

Amúgy egyetemre semmit nem számít, nem sok köze van a joghoz, tudsz szerződést írni meg megérted a szakmai nyelvet mondjuk, de nem tudsz vele elhelyezkedni jogászként. Maximumm könnyebben mész neki az egyetemnek, de így is úgy is szívni fogsz, fölösleges 4 évet ezzel, majd még 5-öt jogi egyetemmel eltölteni.

2019. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!