Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék kitanulni olyan...

Szeretnék kitanulni olyan szakmát amivel akár otthonról/online tudok dolgozni. Miket érné meg?

Figyelt kérdés
25vagyok eddig fizikai melóm volt és annyira nem foglalkoztam korábban informatikával, számítógépes cuccokkal, de szívesen megtanulnám. Weboldal készítés,fotózás,programozás vagy bármi hasonló érdekelne. Mit érné meg? Mennyi idő kitanulni hogy hadrafogható legyek benne? Milyen hosszú egy tanfolyam? Elég agilis vagyok ha valami érdekel. Elölre is köszönöm
2019. jún. 1. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
webfejlesztő, bár egy szinten meg lehet tanulni, de ehhez tehetség és érzék kell ahhoz, hogy tudj benne dolgozni
2019. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm totál bölcsész beállítottságú, magyar-töri szakos tanárként végzett. Egy ideig tanított, majd elege lett az alacsony fizetésből és a kötöttségekből, és elvégzett egy weboldal fejlesztői képzést (nem tudom pontosan, milyet, talán OKJ, 1 éves képzés volt azt hiszem).

Ma, pár évvel később cégek weboldalát készíti, fejleszti és tök jól megél belőle. :D Persze lehet, hogy van valami különleges érzéke és tehetsége hozzá, amiről korábban ő sem tudott. :D De szerinte ezt bárki meg tudja tanulni nagy szorgalommal.

Ő úgy kezdte, hogy miután megszerezte a papírt, felépített egy honlapot az egyik ismerősének, aki akkor indított kozmetikus vállalkozást. Így megvolt a referenciamunka, a kozmetikus csajnak nagyon tetszett, így elkezdte ajánlgatni mindenkinek. Hamarosan több frissen végzett kozmetikus jelentkezett barátnőmnél, hogy szeretnének ők is weboldalt, onnantól meg már jöttek sorra az ügyfelek, mert mindenki dicsérte, továbbadta barátnőm nevét. Közben persze ő is keresett lehetőségeket, több kisebb cégnek most ő az állandó fejlesztője.


Szóval most szabadúszóként otthonról dolgozik, szereti, és sokkal több pénzt keres, mint tanárként tette volna. Ehhez elég volt egy 1 éves képzés, a szorgalma, és hogy ügyesen "helyezkedett" az elején. :)

2019. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi hasznos válaszok 😉
2019. jún. 1. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!