Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap azaz 8. -án a felvi-n...

Holnap azaz 8. -án a felvi-n még az egyik jelentkezési helyet visszavonhatom amit megjelöltem felvételinél, pótjelentkezésnél van esélye, hogy felvesznek államira?

Figyelt kérdés
be akarok adni egy pótjelentkezést,mivel csak egy szakra lehet így államilag támogatottként és költségesként is megjelölöm, csatolom hozzá még a hátrányos helyzetet igazoló dokumentumot. ha elfogadják az igazoló dokumentumot van esély arra hogy felvesznek államira? vagy inkább költségesre vesznek fel mert ugye a felsőoktatásnak is szüksége van pénzre. melyik valószínűbb?
2010. júl. 7. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Potfelvetelinel eleve keves allamilag finanszirozott helyet hirdetnek meg, a tobbseg ktsgteriteses...
2010. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nem azért vennének fel költségtérítésesre mert a felsőoktatásnak szüksége van a pénzre, hanem azért mert valószínűleg csak oda fognak tudni.

A pótfelvételi nem úgy működik, ahogy te azt szerintem elképzeled. Nem úgy csinálják, hogy húúú hirdessünk ezen a szakon pótfelvételit, mert az hű de jó.

Azért indítanak pótfelvételit, mert nem lett annyi hallgató amennyit fel szerettek volna venni. Államin ez akkor fordulhat elő, ha pl van 200 hely egy szakra, de csak 120 ember jelentkezett (vagy jelentkezett 220, de abból 100nak a pontja a 200pontos limit alatt van-tehát nem veheti fel, bármennyire is szeretné), így fent maradt 80 üres hely. Azért ezt te is beláthatod, hogy elég gagyi szaknak kell lennie, hogyha államin se tudják feltölteni. (lehet nincs is ilyen a gyakorlatban)

A másik verzió, hogy költségtérítésesen van pótfelvételi. Itt már egy picit jobb a helyzet, mivel lehet, hogy az államisokat fel tudták tölteni, de a költségtérítésesre nem jelentkeztek sokan. Azért itt se álmodj álom szakokról, mivel a jó szakokra bátran jelentkeznek első helyen is költségtérítésesre (lásd felvi adatok), szóval itt is inkább csak gagyik maradnak kb.

A kérdésedből nem igazán derül ki, hogy ugyanarra a szakra akarod-e beadni a pótjelentkezést, de én így vettem le. Ki kell, hogy ábrándítsalak, ha első körben nem vesznek fel államira, akkor másodikban sem fognak (azért nem, mert ha nem vettek fel államira abból az következik, hogy már nem fértél bele a keretbe. Ha nem fértél be akkor abból következik, hogy betelt, így nem indítanak ott pótfelvételit sem. - Ha csak nem az elején felvázolt eset van, hogy 200 pont alatt vagy, és a hátrányos helyzet húzna 200 fölé, de szerintem ilyenkor már reménytelen továbbtanulnod)

2010. júl. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!