Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia szóbeli segítség?

Emelt kémia szóbeli segítség?

Figyelt kérdés

A 65. kísérletben ismeretlen oldatokat kell meghatározni. Van egy zavaros oldat és egy tiszta. A zavaros lehet keményítő oldat, illetve tojásfehérje oldat. A negatív Lugol-oldatos próba után, miután kiderül, hogy tojásfehérje oldat, nem lehet melegítéssel pozitív reakcióként kimutatni? Ugye a hő, irreverzibilisen ki fogja csapni a fehérjét, tehát szerintem az egy pozitív próba. A másik lehetséges zavaros oldott anyagot, nem fogja a hőhatás kicsapni tudtom szerint.

Előre is köszönöm a segítséget!


2019. jún. 2. 14:24
 1/2 Z003 ***** válasza:
Elméletileg ez is lehet egy módja a fehérke kimutatásának és a keményítővel tényleg nem történik semmi. De ha a feladat a Lugol-próbás módszert kéri akkor érdemes azt csinálni, illetve nem tudom hogy lehet e keverék mert ha igen annál csak az egyik próba nem lenne elég.
2019. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Keverék nem lehet, viszont nincs, ami előírja, hogyan kell megcsinálni a kísérleteket. A Lugol-oldat egyértelmű, hogy kell, másképp a keményítőt (a megadott vegyszerekkel) nem lehet kimutatni. Egy kidolgozott példában Biruett-rekaciot mutat, a tojásfehérje pozitív kimutatására. De az szerintem körülményesebb, könnyebb hibázni a magyarázatnál, ezért gondoltam arra, hogy egy egyszerű koalgulációval könnyebb helyzetem lenne.

Köszönöm a válaszod!

2019. jún. 4. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!