Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Corvinus-GTK-n a statisztika...

Corvinus-GTK-n a statisztika II könnyebb vagy nehezebb mint a statisztika I?

Figyelt kérdés

2019. jún. 8. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Véleményem szerint könnyebb abból a szempontból, hogy kevesebb a témakör stat 2-ből és ha az elejét megérted rendesen, a félév további nagy részével nem lesz probléma. Ami nehézség, az a regresszió, az sem annyira durva, de a vizsga jó részét a regresszió teszi ki, amit én mondjuk nem szerettem annyira. Szerintem elég komplexen bele tudnak kérdezni vizsgán, de fel lehet készülni belőle. Összességében szerintem könnyebb a stat2, mint a stat1. :) Általában ha valaki átverekedik a stat1-en, a 2-vel nem szokott olyan nagy gond lenni, legalábbis a közvetlen környezetemben ezt láttam (másodévesek vagyunk).
2019. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyjából egyetértek az előző válaszolóval, bár az, hogy kevesebb téma van nem feltétlen jelentett könnyebbséget, mivel sokkal nagyobb anyagokról volt szó, nehezebb a befogadásuk talán. Az elején lévő becslés, hipotézis viszonylag egyszerűbb, a regresszió tényleg összetettebb és azt számon is kérik részletesen a vizsgán. Személy szerint egy nehézségi szintre teszem a stat 1-2-t, de az igaz, hogy akiknek sikerült a stat1, általában utóbbival is boldogulnak:)
2019. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!