Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megcsináltam májusban az...

Ha megcsináltam májusban az írásbeli vizsgákat, lehet az, hogy októberben szóbelizem egy másik iskolában?

Figyelt kérdés
Megcsináltam mind az 5 tantárgyból az írásbelit, de a szóbelit személyes okok miatt most nem tudom. Lehet-e úgy szóbelizem októberben, hogy az írásbelik eredménye megmarad és egy másik iskolában csinálom meg a szóbelit majd? Ha igen, mit kell ehhez tennem?

2019. jún. 10. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Személyes okok miatt? Háát, elég nyomósnak kell lennie, ha így elcseszted.. Amúgy nem lehet, buktad az egészet. Ez nem nyelvvizsga, hogy lehet külön-külön is.
2019. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az írásbelik jók lettek, a legrosszabb a matematika 3, de a tobbi 4es illetve 5os, nem elcsesztem
2019. jún. 10. 14:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
De, elcseszted, ha nem mész el a szóbelire. Erre értettem.
2019. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miert nem tudsz elmenni?
2019. jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az okát nem szeretném leirni, de nem csak "jaj nincs kedvem, mert fáj a fejem" típusú .
2019. jún. 10. 14:50
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem jelensz meg a szóbeli érettségin (mert a tanárok szerinted utálnak, vagy beteg vagy...) akkor buktad az érettségid hiaba 100%-os ötös az összes írásbelid. Az írásbelit és a szóbelit egy vizsgaidőszakban kell megcsinálnod.


Javaslom ha most nem tudsz elmenni szóbelizni akkor szerezz orvosi igazolást és újra írod az érettségit októberben azután meg szóbelizel. Mivel a matekod 3-as ezért arról kapsz majd egy tanusítványt.

2019. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Maximum olyan nyomós indokot tudok elképzelni, hogy hirtelen kórházba kerülsz. Egyébként nem. A matekot nem, de a többit újra kell írnod.
2019. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Igen, van ilyen lehetőség. Ha valóban nyomós okod van, akkor ennek az igazolásával az igazgatótól kérhetsz pótlóvizsgát későbbi vizsgaidőszakra az írásbeli eredmények beszámításával. Írd meg a kérvényt, ő fogja eldönteni, hogy elég nyomós-e az ok. Beszélj vele minél előbb, hogy mi a teendőd.
2019. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#6, ennek semmi értelme. Először is tanúsítványt nem adnak ilyen esetben, csak törzslapkivonatot, másodszor meg ahhoz nem kell orvosi igazolás, hogy újraírja az egészet. Ha nem kér pótlóvizsgát vagy az igazgató nem adja meg, és nem megy el a szóbelire, akkor bukik, ahhoz nem kell orvosi.
2019. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%

Bocs a tudatlanságomért, de a matekot mért nem kell újra írnia? Pláne, hogy nem is lett jó neki.

Amúgy természetesen buktad az egészet. Mégis milyen okok miatt nem tudsz szóbelizni?... Ha minden csontodat eltörted, beszélni akkor is lehet :D

2019. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!