Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Pannon Egyetem vegyészmérnök...

A Pannon Egyetem vegyészmérnöki szakról vélemények?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, ide szeretnék járni, olyan kérdésem lenne, hogy milyen nehéz a szak, elhelyezkedni hogy van lehetőség, tegyük fel csak Bscvel.

Illetve kémiából csak közepeztem, mennyire nehezitene ez meg a dolgom?



2019. jún. 12. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok,hogy a Pannon Egyetemen a vegyeszmernok képzés talán a legjobb. Szerintem erdemes elkezdened ha erdekel ez a terulet! Gondolom nem könnyű,egyik mérnöki szak sem az. Az elején könnyű elhasalni az alapozó targyakon.
2019. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vegyeszetbol jó a pannon, ha ez a célod, akkor itt jó helyed lesz, úgy hallom, hogy gyakorlatiasabb mint a BME. A vegyészmérnöki nehéz képzésnek számít, viszont Magyarországon nincs nagy vegyipar, így az elhelyezkedesi lehetőségek nem a legjobbak (régen keresettebbek voltak) bár valszeg lesz munkad
2019. jún. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

A szak nehéznek mondható. Ez nem azt jelenti, hogy teljesíthetetlen, csak hogy sok munkát kell belefektetni a többi szakhoz képest. Aki elbulizza az egész évet, az nyilván nem jut előbbre. Én is Veszprémbe járok, az első évemen vagyok túl. Nekem elég jók voltak a középiskolás alapjaim, így az első félévem kicsit könnyebb volt. Matekból emelteztem, kémiából közepeztem; de emelt faktra jártam. Vannak viszont felzárkóztató kurzusok első félévben, kémiából is, matekból is, fizikából is. Azokra érdemes járni, főleg ha a kémiai alapjaid nem biztosak. Év elején lesz majd szintfelmérő is ezekből. Ha az nem sikerül jól, akkor kötelező is a fizika meg a kémia felzárkóztató.

Van vegyészmérnök ismerősöm, tőle hallottam, hogy Magyarországon keresettek az ilyen szakemberek. Viszont ha érvényesülni akarsz, mindenképp érdemes Msct csinálni.

Egyébként, bármi kérdésed van az egyetemmel, kolikkal stb kapcsolatban, szívesen válaszolok (nekem nagyon sok volt tavaly :D), írj nyugodtan privátban. :)

2019. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Végzett vegyészmérnökként, támogatom az előttem szólókat. A Pannon legnehezebb szakjának számít.

Nagyon nehéz itthon elhelyezkedni kb 4-6 hónap mire állást találsz. Elsőre ha 250 nettót kapsz nagyon boldog lehetsz...

2019. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A vegyészmérnöki szakkal az a baj, hogy nagyon telített. Kevés helyre keresnek ma már vegyészeket, jellemzően hatalmas a túlkínálat, protekció nélkül elég nehéz elhelyezkedni. Nagyon kevés ismerősöm kapott állást, akár BME diplomával.


Érdemes lenne mást tanulni. Pl. biomérnökökre nagyobb a kereslet, de az anyagmérnök sem rossz, abban is nagyon sok kémia van. Inkább ezeket válaszd.

2022. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!