Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meta Don Bosco szakgimnázium...

Meta Don Bosco szakgimnázium vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék tapasztalatokat és véleményeket gyűjteni ezzel a sulival kapcsolatban.


Főként a pénzügyi-és számviteli ügyintézői képzés érdekelne.


Milyenek a tanárok? Milyen a képzés? Mennyire tudtatok ezzel az OKJ-vel elhelyezkedni? Ad egy biztos tudást?


2019. jún. 12. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A 2 éves képzésből egy évet odajártam estin. Kegyetlen volt. A tanárok szétszórtak,soha semmit nem értettünk, értettem, pedig szinte kitűnő tanuló voltam a 12 év alatt, német nyelvvizsga, angol nyelvtudás, szóval nem fogyatékos vagyok...

Vidéki suliban folytattam a 2. évet, rengeteg új alap dolgot hallottam itt.... De itt már mindent értettem, tudtam, sikerült minden vizsga elsőre.


Én nem helyezkedtem még el ezzel a tudásommal, nem tudom, mennyire életképes. Nem lehúzni akarom a Metát, de amit ott tanultam, az egy nagy nulla volt. Felkészületlen, logikátlan, csapongó tanárok, életszerűség nélküli feladatok. 22L

2019. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Azért kérdeztem, mert nekem már a beiratkozásnál nem tetszett sok minden. De máshol nem találtam ilyen képzést Budapesten. Én jeleztem a telefonban, hogy a munkám miatt nem tudok részt venni minden elméleti képzésen, azt mondták megoldható.


Erre amikor beiratkoztam, akkor totál hülyének voltam nézve és nem értették hogy képzelem azt, hogy majd online lehet letölteni elméleti anyagot 2019-ben. :D

Pedig az elméletet otthon egy debil is be tudja seggelni, erre ott nincs lehetőség.


Szóval nagyon nem tudom mi lesz, a hiányzást pedig állítólag nagyon komolyan veszik és igazolás kell. Ha én vállalkozó vagyok, akkor írok magamnak igazolást? Nem is értem komolyan, hogy estin, felnőtt oktatásban miért kell csesztetni a FIZETŐ ügyfelet (egyébként államilag támogatott...).

2019. jún. 13. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A hiányzást tényleg komolyan veszik.

És igen, az ingyenes képzés azt takarja, hogy félévente fizetni kell 10.000 Ft alapítványi pénzt... És a nyomtatott lapokat sem kapod ám ingyen. Még a dogát is meg kell venni 😃


Én azt tanácsolom neked, hogy telefonon keress fel minél több környékbeli iskolát, intézményt, indul-e náluk ilyen képzés, esetleg tudna-e ajánlani más iskolát, ahol tudja, higy indul. Én is azt hittem, higy a világon csak a Metában lehet ezt tanulni, aztán kiderült, higy vidéken, jóval közelebb is lett volna sok suli, csak azok nem hirdették annyira magukat. Úgyhogy tényleg kilincselj minden sulinál, neten nézd meg a számukat, hívd őket, annyit megér. Biztos vagyok benne, hogy találsz másik megoldást.

2019. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utána járok, bár már befizettem 10.000 forintot, de max bukom... én azt számoltam, hogy összesen 130.000 forintba kerülne a képzés. 🤔


De elgondolkoztam, amikor volt "szerencsém" találkozni egy nagyon antipatikus, okoska nővel aki nem tudom tanár-e vagy mi a fene, de már majdnem az első 2 percben elküldtem a francba.

Kicsit el vannak tévedve, mert ők élnek belőlünk, szerintem lehetnének egy kicsit simulékonyabbak is és nem tanköteles korú hallgatóknál nem kellene ezeket a hiányzásokat ilyen komolyan venni.

2019. jún. 13. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Összesen 130? Az hogy? Nekünk csak félévente volt az a 10 ezer.


Hát keresgélj mindenképp mást, hidd el, nem kell azt a 10 ezret sajnálni.... Ha maradsz, több lesz a veszteséged.

2019. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Összeadtam mindent, amit a tájékoztatóban találtam és amit fizetni kell rendszeresen, az valamiért 25.000 forintra jön ki. Így jött ki a 130.000 a végén. 🤔 de utána fogok nézni, hogy van-e a közelben ilyen képzés.


Engem az sem zavar, ha fizetni kell a jegyzetekért, de itt nekem fel sem ajánlotta a marha (pedig direkt rákérdeztem), hogy lehet ilyet is csinálni.


Azt sem értem (de ez màr 1 bosszantó kis apróság pluszba), hogy miből van az a lift hogy csak a kiváltságosok használhatják.

Az ízületi gyulladásom a magánproblémám, de nem esett jól felgyalogolni az emeletre. :D

2019. jún. 14. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!