Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha van alapszakos diplomám,...

Ha van alapszakos diplomám, akkor kell emelt szintű érettségi a további jelentkezéshez?

Figyelt kérdés

Szóval, most érettségizek, nincs emeltem.

De most azt mondták, hogy majd ha mesterre akarok menni, akkor már kelleni fog emelt, mert ugye bevezetik. Ez igaz? Egy alapszakos diploma csak többet ér, mint egy emelt.

És ha esetleg egy másik alapszakot akarok utána csinálni, ahhoz kell emelt?


2019. jún. 17. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A mesternél már senkit nem érdekel az érettségi semmilyen szinten, oda az alapszakos diploma számít, meg a saját felvételi ugye. Ha alapszakos diplomával jelentkezel másik alapszakra, ott sem érdekel senkit az érettségi és az emelttől is eltekintenek, tekintve, hogy nem a hagyományos módokon történik a pontszámítás. Viszont ez csak akkor működik, ha olyan szakra jelentkezel, ahol elfogadják a diplomádat. Például egy biológia alapra nem jelentkezhetsz bölcsész alapszakos diplomával. Én most jelentkeztem alapszakra, alapszakos diplomával, és igaz nekem van emeltem, de a pontszámítás indoklásában szó sincs az érettségiről. Szóval az általad leírt esetek egyikénél sem számít, sem az érettségid, sem az, hogy milyen.
2019. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*de egyébként a legtöbb szakra mást most is kérnek egy emeltet*
2019. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!