Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakmával járnék...

Melyik szakmával járnék jobban? Csecsemő és gyermekápoló vagy gyógymasszőr vagy fogászati szakasszisztens akár gyógyszertári asszisztens?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, most végeztem 55 OKJ ápolóként, viszont mindenképp szeretnék még tanulni egy évet. (minimum)

Ezek a szakmák érdekelnek. Az eü-t szeretem, közel áll hozzám, és mégis ezt tanultam 6 évig (eü-s gimibe jártam) Viszont kezdek rájönni, hogy az ápoló szakmába befektetett munka nem kifizetődő. A 12 órázás, az éjszakázás, a fizikai-pszichés megterhelés, a túlórázás az emberhiány miatt nem éri meg, főleg úgy hogy látom az idősebb kollégák hogy kiégtek.

Viszont, a gyerekápolás mégis egy terv, gyerekeket imádom, és más egy gyereket ápolni mint egy felnőttet. Viszont ugyanígy dolgoznék ünnepeken, éjszakáznék és 12 óráznék.

A gyógymasszőrről azt hallottam, hogy az ízületeket tönkreteszi, viszont nem kell annyit és úgy dolgozni mint az ápolóknak.

Fogászati szakaszissztensek elvileg nagyon sokan vannak, telített szakma. Valamint az orvoshoz vagy kötve, akkor mehetsz szabira mikor ő, stb.

Gyógyszertári szakasszisztensről azt hallottam, hogy ő nem a gyógyszereket adja ki, hanem készíti őket, 120 ezer forintért. Akik a gyógyszert kiadják gyógyszerészek.


Nagyon megköszönném, ha segítenétek. Elmondani a véleményetek ezekről a szakmákról, tapasztalatokat akik benne dolgoznak, vagy ismernek olyat aki benne dolgozik. Nagy segítség lenne, mert nagy vacillálásba vagyok, jól jönne pár szakmabeli ember véleménye.



2019. jún. 19. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyógymasszőrként szétkeresheted magad feketén is, házhoz menve! A többivel nem nagyon tudsz akasztani pénzt.
2019. jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a fogászati asszisztensről hallottam ezek közül a legjobbakat, viszonylag nyugis munka, a fizetés sem közalkalmazotti. Lehet hogy a szabadság elég kötött, viszont biztos hogy az egészségügy más területén is, mert ott meg az emberhiány miatt. A gyógyszertári asszisztens úgy tudom két lépcsős, és a ráépő szakasszisztens képzés már kiadja a gyógyszert. Csak egy gyógyszerész szokott lenni egy gyógyszertárban. Így az sem rossz ha mindkettőt elvégzed. A gyermekápoló lelkileg is nagyon nehéz lehet, sok nagyon beteg gyerek..
2019. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Végül melyik

lett?

2019. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogyan döntöttél ?
2019. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 _Girl_ válasza:
Megkérdezhetem h.melyik mellett döntöttél ?
2019. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A helyedben műtősnőt vagy aneszt.asszisztenst végezném el.
2019. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!