Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi olyan nehéz a közgazdaságta...

Mi olyan nehéz a közgazdaságtani matekban?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom közgazdász ismerőseimtől, hogy bonyolult matematikai modellek vannak. Olvasgattam közgazdaságtani könyveket, de én egyet sem láttam. Gyakorlatilag függvények, nemlineáris egyenletek, meg egy kicsi kalkulus van. Ennél vannak bonyolultabb modellek is?

2019. jún. 20. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Mi olyan nehéz abban, hogy azokat a közgazdász ismerőseidet kérdezed meg, akik ezt mondják? Mi honnan tudhatnánk, hogy a te ismerőseidnek mi nehéz?
2019. jún. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Várom az értelmes válaszokat (az oldalon megszokott flegmázás helyett)!
2019. jún. 20. 14:37
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]


Persze ezeket lehet kombinálva figyelembe venni más tényezökkel kiegészitve stb.


A közgazdaságtan jelenleg majdnem a teljes matematikát használja. Persze csak speziális területeken. Rengeteg állás van ahol nem kell több a 4 alapmüveletnél.

2019. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

egy linket elfelejtettem


[link]

2019. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

Én sem értem, miért nehezellik a gazdász matekot. A két belinkelt föntebbi szakdolgozatból is látszik, hogy integrálás, kétváltozós szélsőérték feladat, ami legfeljebb előkerül. És ezek is csak a speciális szakirányokon.

Mellesleg megjegyzem, a belinkelt szakdolgozatok önálló munkát nem tükröznek. A szakirodalomban megtalálható dolgokat közli, tulajdonképpen mintegy összeollózza azokat. Továbbá az idegennyelvű irodalom feldolgozása teljes mértékben hiányzik, az irodalomjegyzékben csak 1-1 angol irodalom szerepel. De az egyik dolgozat pl. nem is hivatkozik rá sehol.

Úgy látszik, a gazdász képzéseken ilyen munkát is elfogadnak. Egy mérnökin ezt nem lehetne megcsinálni, ez is utal a szinvonalban lévő különbségre.

2019. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdásznak általában nem azok mennek, akik a tiszta, elvont matematikát szeretik, hanem azok, akiket a pénzügyek, gazdasági folyamatok, és mindezek szociális és politikai vonatkozásai is érdeklik. Következésképpen egy ilyen ember számára lehet nehéz az ezek modellezéséhez alkalmazott matematika, mivel nem ez áll az érdeklődésének fókuszában. Attól függően persze, hogy neki milyen tehetsége van amúgy a tiszta matematika iránt.


Én is mondhatnám, hogy fizikusként én sem értem, hogy mi nehézség van a gépészmérnököknek a statikában. Hiszen nincs benne sem kvantumtérelmélet, sem általános relativitáselmélet vagy ezek kombinációja. De mégsem mondom. Mert akit a fizika érdekel igazán, az nem gépészmérnöknek megy, hanem fizikusnak.

2019. jún. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

# 5

Ezek Matematika BSC Szakdolgozatok............


Itt pl foglalkoznak Differenciál egyenletekkel.


[link]

2019. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#7 Na ez már tényleg egy szinvonalas egyetemi jegyzet, komoly matematikai előismerettel. Mondjuk az is biztos, hogy ezzel a matematikai szinttel legfeljebb minden tízezredik közgazdász-szakos találkozik kb. életében 1-2-szer...

Érdemes megemlíteni azt is, hogy a szerző az ELTE Természettudományi Karán végzett.


"Én is mondhatnám, hogy fizikusként én sem értem, hogy mi nehézség van a gépészmérnököknek a statikában."


Hidd el, lehetne olyan statikai feladatot adni, amivel meggyűlne a bajod. Másrészt akiknek nem megy a statika, többnyire ki is esnek a képzésből. A szilárdságtan, dinamika, lengéstan meg úgysem menne nekik.

2019. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

# 8

A kérdésben az szerepel hogy a kozgazdaságtan milyen matekot használ. Nem az hogy akinek kőzgazdaságtani diplomája van micsinálnak a munkahelyükön. Pl a legtőbb mérnöki területenvégzet se használ sok matekot.

2019. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, különösen a 66%-osnak! A differenciálegyenleteket mondjuk tényleg nagyon széles körben lehet használni. Nyilván relatív, hogy kinek mi a nehéz. A mérnökös kolléga válaszaiban mondjuk érzek némi felsőbbrendűségi komplexust (ezt mérnököknél elég gyakran érzem, de hagyjuk is...). Meg ennyi erővel a matematikuson kívül mindenkinek csak egy segédterület a matematika.
2019. jún. 20. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!