Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha le erettsegiztem kesobb...

Dominik0627 kérdése:

Ha le erettsegiztem kesobb tehetek egy tantargybol vizsgát?

Figyelt kérdés

Most erettsegiztem le a napokban, bioszbol éppen 2es voltam mindig, de egy ideje elkezdett erdekelni ez a sebesz dolog.. Van ra mod hogy később újra erettsegizek pluszba bioszbol? Ha igen hogy vagy mennyibe kerul? Illetve mennyi ido alatt tudnam potolni a hianyossagot hogy jelentkezek orvosi szakra? Gondolom oda is van egy limit..

Az a baj nem tudom mi akarok lenni, az erdekel 400 folott keressek, a valasztott tantargyam az info volt..


2019. jún. 23. 02:03
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Ha az érdekel, hogy 400 fölött keress, akkor ne(!) is jelentkezz orvosira. Az nem szakma, hanem hivatás. Ha így állsz hozzá, már az első évben ott fogod hagyni, de hogy befejezni nem fogod, az tuti. Nem fog menni. A leírtakból ítélve fogalmad sincs valószínűleg arról, mennyit kell tanulni ahhoz, hogy valakiből sebész legyen, és mennyi idő, míg eljutsz egy rendes fizetésig.


Egyébként két emelt kell orvosira: biosz és kémia/vagy fizika. Plusz ugye kelleni fog jövőre egy B2es nyelvvizsga is. Bármikor újra érettségizhetsz (nyilván a vizsgaidőszakban), nincs ilyen határidő. Amikor én csináltam emeltet akkor 35ezret kellett fizetnem egy tantárgyért.

2019. jún. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A fizika kémia miatt inkább tényleg hagyom, a sebész kivételes nem a pénz miatt érdekel, lehet én fogalmaztam rosszul, az szimplán csak érdekel.

A 400 fölötti keresést pedig külön akartam , hogy ha ez nincs is meg, nincs semmi tervem mi lehetnék, azért osztottam meg az infót is.. Hogy valakinek van-e ötlete..

2019. jún. 23. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Programozó többet keres, mint egy orvos.
2019. jún. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha tényleg komolyan gondolod,hogy orvosira szeretnél járni,akkor nagyon nehéz dolod lesz.Az orvosira mindenképp emelt biológia és emelt kémia/fizika éretségi kell.Ezek nélkül nem is vesznek fel.

Ha jól tudom,akkor ha még nincs emelt szintű éretségid,ingyen leteheted őket. (újraérettségizés esetén 37000 Ft/db).

Hiányosságok pótlása a nehezebb ügy,de ha nagyon elszánt vagy,akkor meg tudod csinálni akár 1 év alatt is.

Budapesten magasabb az orvosira a ponthatár,de vidéken (Szegeden,Debrecenben, Pécsen) 420 körül mozog a ponthatár.

2019. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!