Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi felvételi sorrend?...

Egyetemi felvételi sorrend? Lecsúszhatok, ha valamit hátrébb jelölök meg, de ponthatáron vagyok?

Figyelt kérdés

A tavalyi ponthatár alapján az állami támogatottról két ponttal le fogok csúszni, önköltségesen pont a ponthatáron lennék. Meg szeretném jelölni az önköltségest, de az állami támogatottról se akarok lecsúszni, ha véletlenül két ponttal lejjebb mennek a határ vagy valami.


Szerintetek számít, ha úgy jelölöm meg, hogy

1. A egyetem állami

2. B egyetem állami

4. A egyetem önköltséges

5. B egyetem önköltséges


Vagy:

1. A egyetem állami

2. A egyetem önköltséges

3. B egyetem állami

4. B egyetem önköltséges


Olyan létezhet, hogy pontosan a ponthatáron vagyok, de nem kerülök be, mert pl utolsónak jelöltem? (Az államiról tényleg nem lenne jó lecsúszni, mert magamnak kéne fizetnem és nincs túl sok félretett pénzem, az is kolira volt eredetileg. Egyedül lakok, mindent magamnak fizetek, úgyhogy alig tudtam félretenni. Ha nincs más lehetőség, valahogy megoldom, hogy fizessem, mert már így is halasztottam két évet és mindenképp el akarom kezdeni.)


Előre is köszi a válaszokat!



2019. jún. 28. 10:18
 1/3 anonim válasza:
Persze, hogy számít. Ha az elsőnek megjelölt helyre meg van a megfelelő pontszámod, akkor oda vesznek fel, hiába van a többi helyen is meg a megfelelő pontszám. Ha az elsőre nincs meg, viszont a másodikra igen, akkor arra vesznek fel, és így tovább. Szóval okosan a sorrendmódosítással. :)
2019. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lényege a ransornak.

Arra a helyre vesznek fel, ami előbb szerepel és eléred a ponthatart.


Ha inkább az állami támogatott a cél, akkor az első lista jobb. Ha mindenképp x egyetem a favorit, mindegy, hogy fizetős, vagy sem, akkor a második.

2019. jún. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A rangsorodban szereplő ELSŐ olyan helyre vesznek fel, ahol ponthatár felett vagy. Tök mindegy, hogy a további helyeken hány pont a ponthatár, illetve hogy milyen finanszírozású a szak. A lényeg a te sorrended.


Ha állami finanszírozás a cél, akkor mindenképpen első lista.

2019. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!