Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok időbeosztási tippeket...

Tudnátok időbeosztási tippeket adni egy elfoglalt középiskolásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőre 11. osztályos leszek, és úgy néz ki, hogy nagyon sok minden lesz a következő tanévben: 2 fakt (egy nyelvi+ magyar), OKTV, diáknap (diákigazgató-választás, ki hogy hívja) megszervezése, a tánccsoporttal több fellépés, emellett persze még a tanulás is.


Azért szeretnék segítséget kérni, mert nem akarok abba hibába esni, mint idén: Többször túlvállaltam magam, évvégére kiégtem, megbetegedtem, júniusra teljesen lefáradtam mentálisan, testileg-lelkileg. Alig volt időm magamra, keveset aludtam, egészségtelenül táplálkoztam, nem mozogtam, teljesen elhagytam magam. Idén túl sok versenyre mentem, a tanulás kicsit háttérbe szorult.Legközelebb szeretném jobban beosztani az időm, nem elcseszni a felszabadult órákat.


Tudnátok hasznos, nektek bevált tippeket írni, amik megkönnyíthetik a jövő tanévet? Kérlek, ne írjatok hülyeségeket.

17/L



2019. jún. 28. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Vezess naptárat
2019. jún. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Adj le pár dolgot. Ennél jobb tippet nem kaphatsz. Az egészséged az első.
2019. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindig így csináltam ha sok dolgom volt:

Suli után hazamentem, ettem, aztán hagytam magamnak fél órát pihenni. (Lehetőleg nem telefont kell ilyenkor nyomkodni, az fárasztja az agyat.) Utána 2 óra tanulás, házimunkák elvégzése, még egy fél-egy óra tanulás és utána pihenés. Itt a lényeg igazából az, hogy oszd be jól az idődet, és hagyj magadnak lehetőséget a regenerálódásra.

2019. jún. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!