Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fejlesszem a helyesírás...

Hogyan fejlesszem a helyesírásomat?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogyan tudom fejleszteni a helyesírásom. Most leszek végzős, és az érettségi miatt lenne rendkívül fontos, mert sok pontot levonnak a helyesírásért.

2019. júl. 20. 02:57
 1/10 anonim válasza:
93%
1990 előtt megjelent könyvek olvasásával. Akkor még volt korrektor a nyomdákban.
2019. júl. 20. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem olvass nagyon sokat. De ne igénytelenül összedobott fércműveket, hanem komolyabb kőnyveket. Gyerekkoromban rengeteget olvastam, és ennek eredményeképpen játszva ment a helyesírás. 46/N
2019. júl. 20. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sokat. Ne hallgass a többiekre, ponyva is jó. Ami tetszik, azt vedd a kezedbe. A klasszikus legfeljebb azért lenne jó, mert az érvelésben fel tudod használni.

Illetve érdemes tanulmányozni a kivételeket, gyakran elvetett hibákat. Beírod neten, kidob rengeteget.

2019. júl. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
83%
3-as, ki mondta, hogy a ponyva nem jó? Azt mondtam, 1990 előtti. Ennyi.
2019. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Mert amit 90 után adtak ki, azzal mi a gond?..
2019. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
# 5: Bár nem én írtam, de magam is tapasztalom, hogy 1990 óta sok kiadó nem költ lektorálásra/korrektúrázásra, ezért maradnak helyesírási hibák a könyvekben. (Azért vannak igényes kiadók, szóval nem kell feltétlenül általánosítani...)
2019. júl. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan kiadók, amiknek már ránézésre kézbe sem veszem a könyveit, annyira igénytelenek. De a kívülről igényesnek látszókkal is sok a baj, pl. a Gabo nagyon szép és tartalmas könyveket ad ki, kemény fedéllel, és tele vannak helyesírási, nyomdai, vagy akár még fordításból eredő nyelvtani hibákkal is. Tényleg megbízhatóbbak helyesírási szempontból a régebbi kiadások, de még mindig jobb a Gabo, mint némelyik másik. A tisztán magánkiadású könyvek meg nemcsak korrektort, hanem szerkesztőt sem láttak nagyon sokszor, tisztelet a kivételnek.

(Első, a korrektor a kiadóban dolgozik, nem a nyomdában.)

2019. júl. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet. Csak a régebbi könyvekkel meg pont az lenne a probléma szerintem, hogy akkor még más volt egy kicsit a helyesírás. Vagy nem?

Még régebben azt hallottam, segít ha másolok szövegeket. Igaz ez?

2019. júl. 21. 14:32
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

"Még régebben azt hallottam, segít ha másolok szövegeket. Igaz ez?"


Nem hinném. A másolás egy idő után gépiessé válik, és se a szövegre, se a helyesírásra nem fogsz tudni koncentrálni.

Mégis legjobb az olvasás.

2019. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon keveset változott a helyesírás 1984 óta (akkor jelent meg a 11. kiadás). A 12. kiadás végén függelékben össze vannak gyűjtve a változások.
2019. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!