Más is volt már így?

Figyelt kérdés

21 évesen kezdtem az egyetemet, középiskola után dolgoztam illetve emelt érettségire készültem, hogy bekerüljek az egyetemre.

Sikerült is ahova szerettem volna de rájöttem, hogy nem ez vagyok én. Elvégeztem az első évet de csak állok mert nem semmi motivációm, nincs kedvem vele foglalkozni holott lenne mit bepótolnom.

Van pár szak ami tetszene de sajnos vagy kevés pontom van vagy nem érettségiztem abból a tárgyból ami kell oda.

És most itt vagyok közel 23 évesen 0 motivációval és az sem tudom mi szeretnék lenni. Cikinek érzem mert másnak 21-22 évesen már diplomája van, én meg még sehol nem tartok. :(


2019. júl. 21. 08:23
 1/4 A kérdező kommentje:
* nincs semmi motivációm
2019. júl. 21. 08:24
 2/4 anonim válasza:
Keress utána, háha van olyan képzés, ahol meg tudod tanulni az adott szakot. Ha valamit már most nem szeretesz csinálni, azzal nem éri meg foglalkozni, mert valószínű, hogy később sem fogod szeretni.
2019. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nagyon fiatal vagy, rentegen mennek egyetemre 23 évesen és sokkal idősebben is, ide is minden héten kiír ide ilyen kérdést valaki....


ha kevés pontod van vagy nincsen érettségi tárgyad abból, akkor csinálj nyelvvizsgát / csinálj érettségit abból a tárgyból ami kell, van 1 éved készülni rá. februárban meg jelentkezz ahova akarsz.


Amúgy ne érezd cikinek, hogy 21-22 évesen nincs diplomád, a legtöbb embernek az országban egyáltalán nincs diplomája. Már azzal is a kisebbségben van, hogy valaha elkezdtél egyetemre járni.

2019. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, egy ismerősöm a te korodban jelentkezett fogorvosira, ami 5 éves, de utána még +3 év a rezidens.

Már 40 múlt, van egy gyönyörű háza, egy új sportautója, sorban állnak a rendelője előtt, szóval a szekér is megy neki. Nem késett le semmiről sem, ugyanúgy teljes életet él mint mindenki más.


Egyébként is, nem mindenki 18-19 évesen kezdi az egyetemet, nagyon gyakoriak a húsz felettiek alapképzésen is. Sőt, nekem van 40+os csoporttársam is, de nem származik a korukból semmilyen hátrányuk.

2019. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!