Bőrgyógyász szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ugyan még messze van de én elterveztem hogyha oda kerül a sor akkor én bőrgyógyász szeretnék lenni.

Érdekelne hogy csak Budapesten van e ennek megfelelő egyetem vagy máshol is? Illetve hogy mennyi ponttal lehet ide bekerülni? Nehezebb szak mintha állatorvosira mennék? Kb mennyit keres egy MAGÁN bőrgyógyász?

Előre is köszönöm.


2019. júl. 22. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Általános orvosi szakot nézzél. Pesten az SE-n van ilyen képzés. SZTE, PTE, DE egyetemeken is van orvosi.
2019. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Háát, ign, nehéz bekerülni. Két emelt érettségi szükséges (biológia és fizika/kémia),és egy középfokú nyelvvizsga. Jelenleg kb. 430-440 pont kell az 500-ból, de ez 2020-tól változik(természetesen nem pozitív irányba).
2019. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi egyetem (min. 6 év), és utána specializáció, ami több év. Budapest, Debrecen, Szeged és Pécs, ahol van orvosi. Biosz és kémia/fizika emelt kell, illetve jövőre már nyelvvizsga is. A fizetést nem tudom, keress rá magán bőrgyógyászokra és nézd meg az áraikat. Abból nyilván lejön az adó és az eszközök beszerzési ára, de összességében semmilyen magánorvos nem keres rosszul.
2019. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam magán bőrgyógyászhoz. Egy 5 perces kontroll 5000 Ft volt, és hetekkel előre kellett mindig foglalni. Nem tudom mennyi adó, műszer és egyéb költségei vannak, de napi 100-at tuti kézbe kapott.

Amúgy ÁOK-t végzel, majd bőrgyógyásznak szakosodsz.

2019. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!