Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sokan jelentkeztek meg igy is...

Sokan jelentkeztek meg igy is tanarkepzobe? Miert?

Figyelt kérdés

#egyetem #tanár #Tanárkepzes
2019. júl. 24. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Hogy érted azt, hogy "így is"? Mire gondolsz konkrétan? Fejtsd ki, kérlek. Köszi!
2019. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ne gondold túl. Az egyetemre jelentkezők fele azt se tudja mire jelentkezett
2019. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen en is igy latom

Igy is alatt azt ertem hogy a meglevo tanarok panaszkodnak. Pl a fizetesuk rossz nem becsulik stb stb

Es ennek fenyeben nem ertem miert akarnak sokan tanarok lenni

2019. júl. 24. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

többféle válasz lehet.

1. nem gondolták végig

2. könnyű bejutni

3. valóban ezt szeretnék csinálni


és biztos van még ezer indok.

2019. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Hát elnézést, én tanárképzésre jelentkeztem, biológia-fizika szakra, elég magas pontszámma.

Nem becsülik, tényleg? Mit becsülnek meg manapság? Azon már rég túl vagyunk, hogy valakit pusztán azért tisztelni kell, mert olyan foglalkozást űz, vagy rangja van. A tiszteletet ki kell érdemelni...

Nem tudom, hova jelentkeztem? De, tudom. Végtelenül jó pedagógusaim voltak, senki nem próbált lebeszélni.

Nem becsülik anyagilag? Nem fogok olyan hivatást választani, amit háromszor ilyen jól fizetnek, de utálom. Sokan szeretnének úgy keresni, mint néhány pedagógus, a volt angoltanárom éppen ma sírt a fb-n, hogy 36 év után "mindössze" 280e volt a nettója tavaly, mielőtt nyugdíjba ment.

2019. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azert az nem sok
2019. júl. 24. 13:39
 7/9 anonim válasza:
89%
5-ös majd ha pár évet eltöltesz a munka világában más lesz a véleményed a bérezésről.
2019. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért jelentkeztem tanárnak, mert jelenleg úgy érzem, hogy ezt szívesen csinálnám, szeretettel, motivációval, kreativitással, és menne is. Nem szerettem volna valami olyasmit választani, aminél nem érzem ugyanezt. Persze még csak egyetem előtt vagyok 18 évesen; változhat a véleményem és a hozzáállásom is.
2019. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is tanár szerettem volna lenni, most hogy felvettek egy lépéssel közelebb kerültem az álmomhoz.


Valóban sok más oka lehet nem csak a tanári hivatásért lelkesedők jelentkeznek. Alacsonyak a ponthatárok, máshova nem veszik fel őket (pl. hallottam olyat, hogy akit nem vettek fel orvosira biosz-kémia szakos tanárira ment, bár ott is hagyta egy év után) stb.

18/L

2019. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!