Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az oka annak, hogy miskolci...

Mi az oka annak, hogy miskolci egyetem gyógytornász szakán ennyivel kevesebb pont kell mint máshol?

Figyelt kérdés
Van valakinek személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban? Ennyivel rosszabb lenne ott a képzés, hogy ilyen kevesen jelentkeznek? Érdemes lenne oda jelentkezni?

2019. júl. 25. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Nem érdemes. Ahol kevés a pont azokra általában nem érdemes.
2019. júl. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
Ugyanaz, mint az összes többi vidéki egyetem szakán.
2019. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
92%

Vidéki/csábítani kell az embereket. :)

Ahogy hallottam, nem rossz a képzés egyébként.

2019. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valakinek van esetleg személyes tapasztalata akármelyik egészségügyi szakról a ME-n? És magáról az egyetemi életről is... Kevésbé jobb a hangulat, mint az SZTE-n? Kevésbé szeretik?
2019. júl. 29. 18:31
 5/6 anonim válasza:
100%

Sajnos nekem személyes nincs.

Sokan mondják, hogy "rossz, mert nincs EÜ múltja"

volt osztálytársam (én OKJre mentem először) a Semmelweisre jár, van egy ME-ről átment barátnője. A lány szerint a gyógytornász képzés ugyan olyan, mint a SE-n :) A lány is csak azért váltott egyetemet, mert a barátja és a családja Pestiek és nem bírta nélkülük.

2019. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ehhez muszáj hozzászólnom :) Csak azért mert vidéki egyetem,egyáltalán nem kell lenézni. Aki lenézi, nyugodtan elmehetne helyettem mondjuk anatómia II. vizsgát tenni, ahol még az aláírásért is keményen meg kell küzdenünk 5 évközi zh teljesítésével, vizsga előtt latin szavas beugró dolgozatot írunk, és ha ezek mind teljesültek, csak akkor ülhetünk le szóbelizni. Ehhez képest Szegeden megajánlott anatómia jegyeket osztogatnak. A ponthatár semmit sem jelent. Ide akkor gyere, ha elhivatott vagy, mert akit más motiváció hajt, azt a tanárok könyörtelenül kiszórják. Persze, ahogy máshol, úgy itt is akadnak nem túl emberséges és megkérdőjelezhető szakmai tudással rendelkező tanárok, de rajtuk kívül rengeteg a kiváló szakember, akik ráadásul a fő tantárgyakat tanítják, és szerintem ez a legfontosabb. Az az ember pedig nem tudom hogyan járhatott ide, aki azt mondja, nem gyakorlat orientált a képzésünk, amikor az egész negyedévet kórházi szakmai gyakorlat teszi ki különböző osztályokon. Szóval aki a kommentekben fröcsög és rossznak írja le az itteni képzést, szerintem vagy hazudik, vagy csak nem bírta és kipottyant. (Az alacsony ponthatároknak köszönhetően kb minden félévben feleződik az évfolyam.) Illetve a közösség egy életérzés, imádok itt lenni, igazi egyetemi élményeim vannak, olyanok, amilyeneket a pesti barátaim nem tapasztalnak.
2023. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!