Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nyíregyházi Görögkatolikus...

A nyíregyházi Görögkatolikus Általános Iskoláról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Jövőre kellesz kezdenie a kislányunknak az első osztályt. Eszes, érdeklődő, a legutóbbi kognitív képességeit vizsgáló tesztet nagyon szépen abszolválta, de csendes, könnyen megszeppenő, túlérzékeny is egyben, elég egy csak kicsit megemelnünk hangunk ahhoz, hogy elsírja magát. Tehát egy olyan iskola kéne, ahol magas az oktatási színvonal, de empatikusak a tanárok és az osztálytársai sem a város legrosszabb gyerekei lennének.


Most a Kodály, az Eötvös gyakorló, a Jókai, és a Szent Miklós között vacillálunk. Ezek közül a görög suliról szinte semmit sem tudunk, egyetlen ismerősünk sem járatja oda a gyerekét, ezért szívesen fogadnánk mindenki véleményét, akinek van tapasztalata a suliról.



2019. júl. 29. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Nem ajánljuk. A suli légköre olyan, mint egy laktanyáé, a tanárok mordak, katonásak. Ráadásul egy csomó óra elmarad és csúszik, mert szinte az összes szentnek meg vértanúnak meg tudomisén kinek az évfordulóján miséznek. Viszont a gyerekkel semmi gond nincs, példásan jók a fiunk osztálytársai. Ettől függetlenül az előbb leírtak miatt mi már más iskolákkal szemezünk.


Ha a lányotok megszeppenős, akkor pont nem lenne alkalmas neki ez a suli. Az Eötvösben és a Kodályban sok a protekciós, talán a Jókai tűnik a legjobb opciónak, arról csak jókat hallottunk.

2019. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az Eötvösben sok a protekciós? Pont, hogy az egyik leglepukkantabb a nyíregyi felhozatalban.


A Kodályban viszont tényleg a pénztárcára mennek, ez egy nyílt titok.


Maradt a Jókai és a Görög... hát, én valahogy semmi pénzért nem íratnám egyházi iskolába a gyerekem, de ha nagyon kell választani, akkor inkább a Jókai (pontosabban, én a kettő közül azt ismerem, és végülis annyira nem gáz, a Görög viszont nekem is tökismeretlen).

2020. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a görögbe jártam/járok. Szerintem nagyon jó iskola. A tanárok kedvesek, van néhány rosszabb gyerek de ettől függetlenül nagyon jó osztályok szoktak lenni. Szerintem igen magas az oktatási színvonala. Egy hónapba általában egyszer megyünk templomba Össz suli szintén. Nekünk a gimibe egy hónapba legalább egyszer kell ezen felül elmenni a misére. Én nagyon ajánlom az iskolát, mert szerintem színvonalas és az épület is jól felszerelt.
2020. jún. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!