Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor lejjebb viszik...

Most akkor lejjebb viszik vajon a pontharokat jovora vagy a min.280az marad? Van ra esely h 2021ben visszaall a regire?

Figyelt kérdés
Vagy 'könnyítés' ugymond mar nem lesz?
2019. aug. 2. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nekik az a lényeg h kevesebb ember menjen egyetemre, tehát nem céljuk könnyíteni. Még az is lehet, hogy a minimum ponthatár is nagyobb lesz.
2019. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Azért a 280 pont az rohadt alacsony. Aki ennyit nem tud elérni, az nem való egyetemre. Remélem amúgy, hogy felemelik még egy kicsit.
2019. aug. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
280 kicseszett alacsony így is. Másodszor meg 280-nak többletpont nélkül kell meglennie, és csak a többletpontot vették el nyelvvizsgánál meg 1 emeltnél, szóval ezt még csak nem is érinti.
2019. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

#3: de, érinti, mivel ez a kettő többletpont az, ami számított a többi nem!

Mindazonáltal ez akkor is csak két 70%-os érettségi. Akinek ez nem megy, az hogy akár egyetemet elvégezni?

2019. aug. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Én már régen felvittem volna a minimum ponthatárt legalább 320ra. Remélem meg is teszik.


Kimondatlan cél az állam részéről, hogy a felsőoktatásba kevesebb de jobb előképzettségű ember kerüljön be akik nagyobb arányban kapják meg a diplomájukat, mint a 280 pontos hallgatók. Így esélytelen, hogy minden visszálljon. A min egy emelt és a min egy nyelvvizsga miatt nehezebb lesz elérni a minimum ponthatárt.

Talán nem is baj ha nem vesznek fel minden hülyét az egyetemre.

2019. aug. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
280 pont az vicc kategória 500 pontos rendszerben.
2019. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom, de remélem hogy a pszichológiára nem emelkedik a ponthatár, mert oda már így is magas. Én jövőre szeretnék menni egyetemre és eddig úgy nezett ki hogy elég lesz 1 emelt mert az 50 többletpont és kell a nyelvizsga ami 28 többletpont azzal nem számoltam hogy ezekért már nem jár a többletpont... szerintem emiatt illene lejjebb venni a ponthatárt.. vagy ha nem is de nehogy már emelkedjen. Nem elég magas így is? A másik hogy most akkoe 1 év alatt 2 emelt és két nyelvvizsgát kell csinálnom.. azt hiszem ez már így is kihívás lesz..
2019. aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

A 280 pontot eleve pluszpontok nélkül kell elérni, ami rohadt nevetségesen alacsony...nem kell mindenkinek egyetemre menni, csak az a baj, hogy sokan nincsenek tisztában a képességeikkel..

A ponthatárok egyébként meg a jelentkezők pontjaitól függnek, valamennyit valószínűleg csökkenni fognak. De a pszichológia pont olyan, ahova az értelmesebbje megy, azért olyan magas a ponthatár, és valószínűleg az is marad.

2019. aug. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!