Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek a legjobb a kollégiumok?

Melyek a legjobb a kollégiumok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Orvosira szeretnék jelentkezni. Az érdekelne, hogy a négy egyetem közül melyiknek vannak a legjobb kollégiumai?

Úgy értem, hogy külsőleg hol néznek ki a legtűrhetőbben. Akinek van személyes tapasztalata, az kicsit mesélhetne is a kolikról. Hány ágyas szobák vannak?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. aug. 3. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

"Legszebb" kollégiuma talán a Semmelweis Egyetemnek van, a Korányi Frigyes Szakkollégium.


Egy szobában két ágy van, és 2 szobánként van WC, zuhanyzó és konyha.


Hátránya, hogy oda be is kell kerülni, tehát külön felvételi van és ha SOTE-ra felvettek se biztos, hogy bekerülsz ide. Illetve ha nem hozod az átlagot, akkor kiraknak vagy többet kell fizetni.


Legjobb koli meg az ahol jól is érzed magad, az meg szobatársaktól és társaságtól fog függni vagy hogy mennyire bírod azt ha ennyi emberrel vagy összezárva.

Én biztos nem bírnám ami legtöbb koliban van: 15-20 főre jut egy WC helység meg zuhanyzók.

2019. aug. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nincs olyan ember, aki ismerné mind a négy orvosi egyetemmel rendelkező egyetem összes koliját.

A Debreceni Egyetemnek több mint 10 kolija van, és bármelyik koliba bárki jelentkezhet. A kolik felszereltsége is nagyon változó, a 2 ágyas szoba saját fürdőszobával szinttől az első által is írt folyosónként egy fürdőszoba és wc-ig minden van.

Nemrég a Semmelweis Egyetem Balassa János Kollégiumában aludtam 3 napig, itt is egy fürdő volt folyosónként, és szintenként a férfi-női mosdó, de egyébként nekem nagyon tetszett a koli, mert kifejezetten nagy volt a szoba, sok szekrénnyel, polccal, a fürdő is felújított volt, tiszta, rendezett. Nem tudom, hogy huzamosabb ideig el tudnék-e így élni, mert Debrecennek én saját fürdős kolijában voltam eddig mindig, viszont tavaly voltam egy 4 hetes katonai alapkiképzésen, ahol meg nagyon gáz volt a mosdó, ahhoz képest meg a Balassa koli négycsillagos szálló volt. Szóval sok dolog viszonyítás kérdése.

Debrecenben főleg a Markusovszky kolikban vannak az orvosisok, de egyébként mint írtam, bármelyik koliba jelentkezhetsz. Ha jól tudom, hogy az egyik Marku koli ez: [link] , a másik pedig nem néz ki ilyen jól.

Jó felszereltségű és közel van a Klinikákhoz még a három Kossuth koli is: [link]

A legjobban felszereltnek talán a Campust mondanám (annak is az A épületét azt hiszem), viszont egy jó 15 perc onnan a Klinikák, meg ott van közvetlenül mellette a Főnix Csarnok, ahol rendszeresen tartanak rendezvényeket, szóval hangzavar mindenképpen lesz: [link]

2019. aug. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
10%
A Debreceni OEC West Hostel az nem koli hanem hostel.
2019. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

A Campus meg hotel, mi? :')

Én nem voltam benne, fogalmam sincs, hogy tényleg az OEC/Medikus Hostel a Marku vagy sem, de volt szobatársam mondta, hogy amikor egy ismerősénél volt az egyik Markuban (talán Marku II), akkor ide mentek.

2019. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Markusovszky II Kollégium a Medikus Hostel. Az OEC West Hostel hivatalosan a koreai szárny. De össze vissza szokták alkamazni az elnevezéseket.
2019. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt a benyomásom, amikor ezeknek az egyetemeknek a kollégiumait nézegettem, hogy:

- A Semmelweis kollégiumai a leglepukkantabbak (de ezzel nincs egyedül, sajnos a legtöbb fővárosi egyetem kolija ilyen), a szobák valami 3 ágyasak vagy még több férőhelyesek.

- A SZTE kollégiumai se valami leányálmok, de azok legalább olcsók is, itt is menő a 3 ágyas, elvétve akad 2 és 1 ágyas is (utóbbit felsőbb évesek kapják és cserébe a központtól messze van a koli)

- A PTE-nek azt hiszem, van 2 kollégiuma, amik csak két ágyasok és frissen felújítottak, modernek, és blokkokban tartozik hozzájuk fürdő és konyha esetleg. De vannak 3 ágyas szobák is, szintenkénti mosdóval.

- A DE-nek vannak szerintem a legtutibb kolijai, a Kossuthot és a Campuszt kiemelve. Ezek 2 ágyasok en suite-ek, plusz mini TV is van a szobában :D

2019. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

# 4:


Nem Hotel hanem HOSTEL!


Én már aludtam ott, szép és jó, de ez nem koli. És jóval drágább. 4 szintes, 3 ágyas szobák vannak, mindegyiknek van WC-je és zuhanyzója is, de egy éjszaka 10 ezer Ft, ha egyedül veszek ki szobát. Ez nem egy koli.


Budapesten is van egy csomó hostel. Általában hostelra hosszú távon külföldieknek van csak pénze.

2019. aug. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Az #5. előtted írta, hogy a Medikus Hostel szárny a Marku II, nem tudom, mit kell ezen még mindig akadékoskodni. Mindenesetre koli a Marku is, Campus is (aminek a nevében meg "Hotel" szerepel), előbbi 21 ezer forint, utóbbi 21-36 ezer forint között (attól függően, hogy három, kettő vagy egyágyas a szoba) van havonta az egyetemistáknak. Szerintem aki a Debreceni Egyetemre jár, egy picivel jobban tudja, hogy vannak ezek, mint aki egy éjszakát aludt ott 10 ezerért :)

Amikor most a Semmelweis Balassa kolijában voltam, azt is valami City Hostel néven találtam meg, de attól még az a Balassa koli a Semmelweiseseknek. Most akkor én is akadékoskodjak, hogy a Balassa az nem koli, hanem hostel? :D

2019. aug. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kérdéseket!

Azt szeretném még kérdezni, hogy kb. mennyit kell fizetni a kollégiumokban?

2019. aug. 5. 22:33
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a kolikra és megtalálod az árlistát. Függ a kolitól, attól, hogx hány fős a szoba, meg esetleg a mosdótól.
2019. aug. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!