Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tartozom az egyetemnek,...

Tartozom az egyetemnek, jelentkezhetek megint?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberben elkezdtem egy szakot (önköltségesen) az első félévben semmi probléma nem volt, viszont tavasszal különböző családi és anyagi problémák miatt nem volt időm a tárgyaimmal sem foglalkozni, passzívra már nem tudtam magam tenni és a tandíjat sem tudtam befizetni ezért meg is szüntették júniusban a jogviszonyom. Szeretném folytatni ezt a szakot, viszont fenn áll egy tartozásom az egyetem felé, amit szeretnék rendezni. Ha most jelentkezem még pótfelvételivel, akkor felvesznek viszont mielőtt beiratkoznék vagy tárgyat vennék fel gondolom ezt rendezni kéne, vagy mivel nem rendeztem még ezt a tartozást egyből elutasítják a jelentkezésem? Debreceni Egyetemről van szó egyébként. Előre is köszönöm a segítséget.
2019. aug. 6. 04:00
 1/2 anonim ***** válasza:
A felvételi folyamatot maga az egyetem nem befolyásolhatja, az központi úton megy. Ha tehát megvan a pontszámod, fel kell, hogy vegyenek. Az egyetemmel nincs jogviszonyod a beiratkozásig, így igazából addig nincs közvetlen közöd az intézményhez. Viszont utána a beiratkozást megtagadhatják a tartozás kifizetéséig, s bizony nagyon kevés idő van a pótfelvételi eredményhirdetése és a beiratkozás között, amikor egyébként is eléggé agyon van terhelve az egyetemi adminisztratív gépezet. Azt javaslom, ha már megvan a pénz a tartozásod rendezésére, minél hamarabb próbáld rendezni, hogy ne az utolsó pillanatban kelljen kapkodni és idegeskedni. Általában augusztus 20. után minden ügyintéző visszatér a nyári szabadságról, legkésőbb akkor próbáld befizetni a tartozást, még a 26-i felvételi eredményhirdetés előtt.
2019. aug. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a jogviszonyod megszűnt, a Neptun/ETR/egyéb rendszer hozzáférésed megmarad - ha felvesznek, ezt fogod újra használni, nem kapsz másikat. Oda belépve már most tudod rendezni a tartozásod, így beiratkozáskor már nem lesz gond. Amúgy a beiratkozást nem tagadják meg, de tárgyat felvenni nem tudsz, míg nem rendezed.
2019. aug. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!